سه شنبه 19 شهریور 1387   صفحه اول | درباره ما | گویا


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

آقای خامنه ای، به خاطر خدا بس کنيد اين بازی را، نيما راشدان

نيما راشدان
ظاهرا دعوای اساسی بر سر رهبری جهان بی نوای اسلام است و فاجعه ای که گفتم دقيقا همين جاست: "خامنه ای و بن لادن يک مسابقه رهبری جهان اسلام راه انداخته اند"، هر يک ديگری را متهم به مزدوری برای آمريکا می کند، با دليل و مدرک

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


ديروز بعد از ظهر، لينکی در بالاترين داغ شد که «ايمان ظواهری آيت الله خامنه ای را تهديد کرده است»، لينک را رد کردم و پايين رفتم، مثل دهها و صدها خبر ناگوار که هر روز می شنويم ، می گذاريم و می گذريم.

واقعا مرا ببخشيد، اما نگاه تحليلی و پيچيده گاهی آدم را از فهم ساده ترين مسائل باز می دارد، برگشتم به لينک و آنرا دو بار و سه بار و ده بار خواندم. از آ.ف.پ خواندم و بعد متن پياده شده کامل ويدئو را در الجزيره خواندم. فاجعه است، به خدا قسم فاجعه است.

شما حتما ترکيب «قدرت سادگی- The Power of Simplicity» را زياد شنيده ايد. اجازه دهيد بازی آقای خامنه ای و بن لادن را ساده کنيم.

آقای خامنه ای دهها بار علنا گفته است که «بن لادن عامل آمريکا و اسرائيل است»، در مقابل بن لادن و ظواهری خصوصا در ماههای اخير بارها پاسخ داده اند که «نه خير، خود خامنه ای و نصرالله عامل آمريکا و اسرائيل اند»، رسانه های دولتی ايران و طرفداران آقای خامنه ای ايشان را «رهبر مسلمانان جهان» می خوانند،از آنطرف القاعده و طرفداران بن لادن او را «رهبر مسلمانان جهان» می خوانند. ظاهرا دعوای اساسی بر سر رهبری جهان بی نوای اسلام است و فاجعه ای که گفتم دقيقا همينجاست: «خامنه ای و بن لادن يک مسابقه رهبری جهان اسلام راه انداخته اند» ، هر يک ديگری را متهم به مزدوری برای آمريکا می کند، با دليل و مدرک.

من تصميم گرفتم دنبال سابقه تاريخی اين رقابت بروم. باور کنيد سالها پيش از حملات يازده سپتامبر ۲۰۰۱ و حتی ۱۹۹۸ نايروبی و دارالسلام - اساسا بن لادن کاری به کار خامنه ای نداشت. منتهی آقای خامنه ای با اعتماد به نفسی باورنکردنی در فرمانروايی قلوب مسلمين، همه حملات القاعده را « کار موساد و سيا » دانست. شما دو پيام اخير ظواهری را بخوانيد، هوار می کشد که «مجاهدين شهيد ما با کلی زحمت و بدبختی به برجهای دوقلو حمله کرده، هزاران نفر را کشتند، آنوقت خامنه ای شرم نمی کند و زحمات فی سبيل الله ما را، توطئه آمريکا می خواند.»

اين رقابت کودکانه، تباه کرده است زندگی ميليونها انسان ساکن اين منطقه را. به روز سياه نشانده است همه مسلمانان و مسلمان زادگان، که همه خاورميانه ای ها و حتی آنها که قيافه شان شبيه خاورميانه ای هاست.

بن لادن به مجاهدين نهرالبارد لبنان دويست خمپاره می دهد، خامنه ای برای حزب الله بيست هزار موشک الخيبر می فرستد. خامنه ای محمود ظاهر را با سه چمدان دلار از مرز مصر راهی غزه می کند، دو روز بعد القاعده خبرنگار بی بی سی در غزه را می ربايد.

شبه نظاميان شيعه آقای خامنه ای در عراق دو نفربر را منفجر می کنند. در عوض القاعده اتوبوس متوقف می کند و همه سرنشينان آن را سر می برد. موفق الربيعی نزديکترين دولتمرد عراقی به ايران است. دوئل خامنه ای - بن لادن در عراق، کار را به جايی رسانيد که حتی موفق به فغان آيد که : «متوقف کنيد صدور مرگ را به عراق، جناب آقای خامنه ای!»

آقای خامنه ای دهها و بلکه صدها رهبر و يا عضو القاعده را که قصد دارند از ايران به کشورهای عربی فرار کنند، دستگير می کند. تحويل افغانستان می دهد برای محاکمه؟ البته خير. تحويل عربستان، يمن، الجزاير و سومالی - يعنی کشورهايشان - می دهد؟ البته خير. پس چه کارشان می کند؟ نگاهشان می دارد در ايران، هزينه اقامتشان را از جيب مردم ايران پرداخت می کند تا در مقابل بن لادن يک شاخه طرفدار ايران القاعده راه بياندازند. قبول نداريد؟ موفق الربيعی روز ۲۳ آوريل از ليست تماسهای موبايل رهبران القاعده در خانه های امن تهران با اعضای فعالشان در عراق خبر می دهد و اين آقای موفق معاون امنيت ملی دولت مالکی است که تازه طرفدار ايران است و نه بن لادن.
به خدا قسم هر که به اندازه يک بچه شش ساله شعور داشته باشد. چنين کاری نمی کند.

البته آقای خامنه ای و بن لادن چند فرق عمده دارند. بن لادن جايی بين پاکستان و افغانستان در غار زندگی می کند و آقای خامنه ای در خيابان پاستور، بن لادن رهبر يک گروه چند صد نفره تروريست - غار نشين است و آقای خامنه ای رهبر يک کشور هفتاد و چند ميليونی عضو سازمان ملل. هزينه رفتار بن لادن را خود، خانواده و دوستانش می پردازند و هزينه رفتار آقای خامنه ای را ميلونها ايرانی داخل و خارج از کشور. بلکه ميليونها عراقی و افغانی و لبنانی و فلسطينی می پردازند. بن لادن دست در جيب خودش می کند و هزينه عمليات تروريستی اش را می پردازد و خامنه ای دست تا آرنج در جيب ملت ايران کرده و حقوق و مواجب سيد حسن را پرداخت می کند.

اعضای القاعده اساسا ساکن بيابان و غار و دشت اند و به نوع خاصی از زندگی عادت کرده اند. مردم ايران اما به خدا غار نشين نيستند و هزينه رقابت خامنه ای - بن لادن را در قابلمه آبگوشت بدون گوشت هر شبشان می پردازند. گاز ندارند، برق ندارند، سالانه سی هزار نفرشان در جاده های غير ايمنی و در خوردروهای غيرايمنی تر کشته می شوند. گرفتار اعتياد، خودفروشی، تجاوز و انواع و اقسام نابسامانی های اجتماعی اند. اگر برای مداوا قصد خارج رفتن داشته باشند تنها درهای شش کشور از ۲۰۰ عضو جامعه بين المللی بر رويشان باز است در عوض آقا خامنه ای ميلياردها دلار هزينه حماس و حزب الله را می پردازد تا از شيخ اسامه عقب نماند. تا محبوب قلوب مسلمين عرب باشد و حالب اينجاست که نيست!

کشورهای شمالی همسايه ايران رشد دورقمی توليد ناخالص ملی دارند، کشورهای همسايه جنوبی ايران بازارهای سهام را قبضه کرده اند. آقای خامنه ای مشغول رقابت با بن لادن و حمايت از مقتدی صدر و حسن نصرالله است.

مساحت کشور روسيه بيست و دو برابر جمهوری ترکيه است، روسيه ۱۴۰ ميليون نفری، بزرگترين حجم منابع زيرزمينی جهان را در اختيار دارد، حجم اقتصاد ترکيه در عوض بيش از ۵۵٪ اقتصاد روسيه است. آنوقت آقای خامنه ای و ايمان ظواهری مشغول پيغام و پسغام فرستادن اند که تروريست واقعی تو نيستی و من هستم.

آقای خامنه ما زمامداری را شوخی گرفته اند. بن لادن و ظواهری را هم شوخی گرفته اند، متاسفانه و بسيار متاسفانه نمی دانند يا نمی خواهند بدانند. بن لادن و ظواهری، عبدلله نوری يا اکبر گنجی نيستند، ظواهری اراده کرد و در فاصله چند روز بی نظير بوتو را به سادگی از ميان برداشت. بن لادن اراده کند، خامنه ای ای وجود نخواهد داشت. آقای خامنه ای نمی دانند و يا نمی خواهند بدانند، تيمهای حفاظتی بی نظير بوتو بسيار کارکشته تر، تعليم يافته تر و برخوردار از حفاظ اطلاعاتی بزرگترين سرويسهای امنيتی جهان بودند. آقای خامنه ای نمی داند عاقبت مسابقه اش با بن لادن، از المنار و الفرات و العالم و الکوثر و اهل البيت چيست؟

بيچاره دهها و صدهاهزار شهروند ايرانی که کليه می فروشند تا نان بخرند. بيچاره شهروند ايرانی . بيچاره سيد علی خامنه ای.

Copyright: gooya.com 2016