Sunday, Feb 12, 2017

صفحه نخست » استقلال ۳ - پرسپولیس ۲؛ این آبی‌های شگفت‌انگیز

darby-84.jpgدیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس، با برتری ۳ بر ۲ آبی‌پوشان به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال با کمی تاخیر از ساعت ساعت ۱۵:۰۷ با سوت علی‌رضا فغانی در ورزشگاه آزادی آغاز شد. در این بازی استقلال با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید. سروش رفیعی (۵) و جلال حسینی (۹۳) برای پرسپولیس گل زد و فرشید اسماعیلی (۱۸)، علی قربانی (۲۰) و کاوه رضایی (۴۴) برای استقلال گل‌زنی کردند.

این بازی، چهارمین برد پیاپی استقلال در لیگ برتر با زدن سه گل بود. این تیم پیش از این، برابر صنعت نفت آبادان (۳ بر صفر)، پیکان (۳ بر ۲) و ماشین‌سازی (۳ بر صفر) به برتری رسیده بودند.

استقلال با این برد، ۳۷ امتیازی شد و فاصله خود را با تیم دوم جدول یعنی تراکتورسازی دوباره به عدد چهار رساند. پرسپولیس هم با وجود باخت در این بازی، همچنان با ۴۷ امتیاز در صدر جدول باقی ماند.

گزارش لحظه‌به‌لحظه ایسنا از این بازی را در ادامه می‌خوانید:

این دیدار در پایان می‌رفت به جنجال کشیده شود. درگیری بازیکنان دو تیم که در لحظات پایانی بازی رخ داده بود، بلافاصله بعد از به صدا درآمدن سوت پایان بازی، از سر گرفته شد.

ساعت ۱۷:۰۵، شهرآورد دراماتیک و کمی جنجالی هشتاد و چهارم، با سوت فغانی به پایان رسید.

استقلال ۳ - پرسپولیس ۲؛ دقیقه ۹۳، سید جلال حسینی با ضربه سر گل دوم تیمش را به ثمر رساند. بعد از آن در حالی که حسینی می‌خواست توپ را از داخل دروازه بردارد، با خطای رحمتی روبه‌رو شد. این خطا باعث شد که رحمتی کارت زرد دوم را بگیرد و اخراج شود. چون منصوریان هر سه تعویضش را انجام داده بود، مجید حسینی، مدافع آبی‌ها به جای رحمتی درون دروازه ایستاد.

دقیقه ۹۲، مهدی رحمتی و جلال حسینی‌ها به شدت درگیری لفظی و فیزیکی پیدا کردند.

دقیقه ۸۸، باز هم مسلمان با رحمتی و استقلالی‌ها درگیری لفظی داشت.

دقیقه ۸۷، ضربه سر جلال حسینی به دیرک دروازه برخورد کرد و در برگشت هم طارمی نتوانست کنترل خوبی روی توپ داشته باشد.

دقیقه ۸۴، سانتر وحید امیری را پادوانی به کرنر دیگری برای پرسپولیس تبدیل کرد.

دقیقه ۸۳، محسن مسلمان با بازیکنان استقلال درگیری لفظی پیدا کرد.

دقیقه ۸۰، باز هم پرسپولیس نزدیک محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد. سروش رفیعی این توپ را به دیوار دفاعی استقلال کوبید.

دقیقه ۷۴، پرسپولیس یک ضربه ایستگاهی به دست آورد. مسلمان توپ را به صورت فنی ارسال کرد و پادوانی آن را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۶، باز هم کرنر برای پرسپولیس گرفته شد. این بار رضاییان توپ را بهتر فرستاد اما باز هم استقلالی‌ها توپ را دور کردند.

دقیقه ۶۳، پاس فنی امیری قبل از این که طارمی را با رحمتی تک‌به‌تک کند توسط مدافع استقلال قطع شد.

دقیقه ۵۷، مهدی طارمی در موقعیت تک‌به تک با رحمتی قرار گرفت اما توپ را به پاهای دروازه‌بان استقلال کوبید.

دقیقه ۵۴، بار هم یک کرنر برای پرسپولیس به دست آمد اما این بار هم به نتیجه‌ای نرسید.

دقیقه ۵۳، سانتر خوب محرمی را مدافعان استقلال دور کردند.

دقیقه ۵۲، ضربه سر محکم طارمی به سر پادوانی برخورد کرد و با تغییر جهت، در اختیار رحمتی قرار گرفت.

دقیقه ۵۰، نفوذ پرسپولیسی‌ها به یک کرنر انجامید اما در نهایت هیچ سودی برای آنها نداشت.

دقیقه ۴۶، مهدی طارمی داخل محوطه جریمه استقلال سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

ساعت ۱۶:۱۱، نیمه دوم شهرآورد ۸۴ آغاز شد.

ساعت ۱۵:۵۴،‌ سوت پایان نیمه نخست زده شد.

استقلال ۳ - پرسپولیس یک؛ دقیقه ۴۴، کاوه رضایی در حالی که در دفاع تنها با محمد انصاری روبه‌رو بود، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۴۱، پرسپولیس نزدیک به محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی خوب شد. رضاییان توپ را به زاویه مخالف زد و توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۳۷، پرسپولیسی‌ها حمله دامنه‌داری شکل دادند و چند بار در رفت و برگشت توپ، فرصت داشتند گل تساوی را به ثمر برسانند اما هر بار مدافعان آبی‌پوش توپ را دور کردند.

دقیقه ۳۶، ابراهیمی توپ را به زیبایی روی محوطه جریمه پرسپولیس ارسال کرد اما مدافعان سرخ‌پوش توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه ۳۵، مهدی رحمتی از دروازه خارج شد و سانتر پرسپولیسی‌ها را با مشت دور کرد.

دقیقه ۳۳، ابراهیمی از پشت محوطه جریمه توپ را به بیرون فرستاد.

چند ثانیه بعد، استقلالی‌ها فرصت داشتند گل سوم‌شان را بزنند اما بیرانوند توپ را مهار کرد.

دقیقه ۳۲، مهدی طارمی این بار شانس خود را از پشت محوطه جریمه امتحان کرد اما شوت او را رحمتی مهار کرد.

دقیقه ۳۱، ضربه سر خطرناک طارمی با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸، سانتر رضاییان روی دروازه استقلال را رحمتی دور کرد.

دقیقه ۲۴، محمد انصاری قصد داشت پاس بلندی ارسال کند اما توپ به فرشید اسماعیلی برخورد کرد و باعث شد لحظاتی روی زمین دراز بکشد و در ادامه هم به بیرون منتقل شود.

دقیقه ۲۳، امید ابراهیمی با خطا روی حسین ماهینی نخستین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

استقلال ۲ - پرسپولیس یک؛ دقیقه ۲۰، علی قربانی سانتر خوب اسماعیلی را با ضربه سر زیبایی به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

استقلال یک - پرسپولیس یک؛ دقیقه ۱۸، فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه شوت زد و بیرانوند هم که از دروازه بیرون آمده بود، نتوانست واکنش نشان دهد و این گونه گل تساوی بازی به ثمر رسید.

دقیقه ۱۷، در حالی که رضاییان می‌رفت با مهدی رحمتی تک‌به‌تک شود، داور خطای این بازیکن را بیرون از محوطه جریمه استقلال اعلام کرد.

دقیقه ۱۴، صادق محرمی و میلاد زکی‌پور درگیری مختصری پیدا کردند اما داور خیلی زود مساله را مدیریت کرد.

دقیقه ۱۳، ناهماهنگی مدافعان پرسپولیس، فرصت بسیار خوبی به استقلالی‌ها داد اما در شلوغی محوطه جریمه، آبی‌پوشان از فرصت استفاده نکردند. در این صحنه، سانتر خوب خسرو حیدری فرصت خطرناکی برای استقلالی‌ها ایجاد کرده بود.

دقیقه ۱۱، مهدی طارمی فرصت بسیار خوبی را برای گل‌زنی از دست داد. سانتر امیری درست جلوی دروازه به طارمی رسید اما ضربه سر مهاجم سرخ‌ها از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۸، پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما از فرصت به دست آمده استفاده نکرد.

دقیقه ۷، امید ابراهیمی توپ بلندی به روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد اما بیرانوند توپ را مهار کرد.

استقلال صفر - پرسپولیس یک؛ دقیقه ۵، وحید امیری از سمت راست دروازه استقلال توپ را داخل محوطه جریمه فرستاد و سروش رفیعی قدر پاس خوب او را دانست و دروازه استقلال را باز کرد.

دقیقه ۳، نخستین حمله را پرسپولیسی‌ها انجام دادند اما فرشاد احمدزاده نتوانست ارسال خوبی روی دروازه داشته باشد و به راحتی فرصت را از دست داد.

ساعت ۱۵:۰۷؛ شهرآورد ۸۴ پایتخت، آغاز شد.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری (۶۹، مجتبی حقدوست)، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (۸۶، فرشید باقری)، علی قربانی (۶۲، مجید حسینی) و کاوه رضایی.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، رامین رضاییان (۶۸، علی علی‌پور)، محسن مسلمان، سروش رفیعی، وحید امیری و مهدی طارمی.

***

درگیری و اخراج کاپیتان‌های استقلال و پرسپولیس

darby-84-2.jpgمهدی رحمتی و سید جلال حسینی به درگیری لفظی با یکدیگر پرداختند و در ادامه نیز کاپیتان آبی‌ها از زمین اخراج شد.

به گزارش ایسنا، بعد از به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس توسط سید جلال حسینی سید مهدی رحمتی به سمت کاپیتان پرسپولیس رفت و با او درگیر شد و با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.

استقلال هر سه تعویض خود را انجام داده و سید مجید حسینی در درون دروازه این تیم قرار گرفت.

پیش از اخراج رحمتی نیز کاپیتان‌های دو تیم بر سر مالکیت توپ با هم درگیر شدند و هر کدام از داور یک کارت زرد را گرفته بودند.

در پایان بازی نیز به دلیل واکنش‌های سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس نیز کارت گرفت و اخراح شد.

بعد از این اتفاقات دو تن از هواداران حاضر در ورزشگاه به سمت داخل زمین فرار کردند که بازیکنان مانع از ورود آن‌ها به زمین شدند.

***

منصوریان: می‌دانستیم از پرسپولیس چه می‌خواهیم

سرمربی تیم استقلال می‌گوید بازیکنان این تیم می‌دانستند که برابر پرسپولیس چه می‌خواستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان با تبریک به هواداران استقلال و تمام فوتبال ایران افزود: قبل از هر چیزی باید این بازی خوب را به تمام فوتبال‌دوستان کشور تبریک بگویم اما بزرگ‌ترین تفاوت بین ما و پرسپولیس، ۴۸ ساعت استراحت کمتر ما بود که در اواخر بازی هم ما را اذیت کرد و باعث شد عقب‌نشینی کنند.

وی افزود: اما مهم‌ترین چیز این است که ما بازی یک بر صفر را به بازی ۳- ۱ برگرداندیم و این نشان از این است که بازیکنان ما می‌دانستند که از تیم پرسپولیس چه می‌خواهند و با شناختی که از این تیم داشتند توانستند نتیجه را به سود خود برگردانند.

منصوریان در ادامه گفت: به تیم فنی و مدیریتی باشگاه تبریک می‌گویم که سر جوان‌های ما صبر کردند و حالا همه خوشحالیم که جوان‌های باتجربه‌ای در تیم ما بازی می‌کنند.

او درباره پرسپولیس هم گفت: ما با این تیم منافع مشترکی داریم که لیگ قهرمانان آسیاست. ما فقط ۹۰ دقیقه با این تیم بازی کردیم و در خارج از این بازی این تیم رقیب سنتی و دوست‌داشتنی ماست و به بازیکنانم هم گفتم که هنگام خوشحالی کردن، فقط جلوی تماشاگران خودمان باشند و به قداست حریف خدشه وارد نشود.

darby-84-3.jpgسرمربی استقلال ادامه داد: خوشحالم که با این برد کمی به جدول بازگشتیم من این بازی را نقطه عطفی در لیگ می‌دانم چون توانستیم تیم هجومی پرسپولیس را ببریم. دلیل این پیروزی هم این بود که پرسپولیس تاکنون در ورزشگاه آزادی سه گل از حریفش نخورده بود و مدیریت کردن چنین موقعیتی سخت است.

به گزارش ایسنا، در حالی که عادل فردوسی‌پور، اعلام کرد که گویا برانکو ایوانکوویچ تمایلی به حضور جلوی دوربین و صحبت ندارد، منصوریان گفت: من باید نکته‌ای را اینجا بگویم. ما خیلی دوست داریم این فضایی که اسپانسر مشترک سرخابی‌ها بین ما ایجاد کرده از بین برود. همین الان اسپانسر به من گفت که برای صحبت کردن نیایم اما استقلال و پرسپولیس مال مردم است و این مشکل باید حل شود. ما باید در باخت و برد جلوی مردم پاسخگو باشیم.

***

برانکو: متاسفم که در بزرگترین بازی لیگ باختیم
رضاییان را برای تهاجمی کردن تیم تعویض کردم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید ناراحت است که تیمش در بزرگترین بازی لیگ ایران شکست خورده است.

به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ بعد از شکست سه بر دو تیمش برابر استقلال در داربی ۸۴ گفت: یک بازی بسیار خوب و زیبا را دیدیم.

او افزود: شاهد یک داربی درخشان با گل‌ها و شانس‌های گل زیاد بودیم. به استقلال بابت بردشان تبریک می‌گویم و از هواداران و بازیکنانم تشکر می‌کنم به خاطر خواست و میل به بردی که در آنها بود. با احساسات زیادی آنها بازی کردند و هیچ ایرادی نمی‌توانم از آنها بگیرم. از هواداران هم ممنونم که در باخت هم بزرگ بودند و فقط متاسفم که در بزرگترین بازی لیگ ایران نتوانستیم آنها را خوشحال کنیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: از هواداران بابت تشویق‌هایشان ممنون هستم. مطمئنم هستم با کمک هواداران به هدفی که می خواهیم می‌رسیم. خودتان دیدید که داربی همین شکلی است و هر شانسی می‌تواند گل شود. فوتبال است. نیمه دوم یک گل داشتیم و شان‌ های زیادی داشتیم و جلوی دروازه حریف خیمه زده بودیم ولی زمان کافی برای مساوی کردن نبود. بار دیگر عذرخواهی می‌کنم بابت اینکه نتوانستیم ببریم.

برانکو درباره تعداد کم تعویض‌هایش در این بازی، گفت: یک تعویض کردیم چون می‌خواستم حمله را تقویت کنم و نیازی به دیگر تعویض‌ها نبود. هم سروش، محسن و امیری خوب بودند و می‌شد شاید فقط نریمان جهان را بازی دهم اما نیمه دوم کلا توپ روی هوا بود.

برانکو درباره غیبت کامیابی‌نیا در بازی بعدی پرسپولیس، عنوان کرد: کامیابی‌نیا بازیکن مهمی برای ماست و مجبوریم بدون او بازی کنیم. به جرات می‌توانم بگویم که او از بهترین‌های ما در لیگ بوده است. البته قبول ندارم جای او خالی بوده است و حسین ماهینی در این پست خیلی خوب بازی کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تیمش در دفاع چپ مشکل داشت، بیان کرد: خودتان می‌دانید استقلال تیم خوبی است. آنها بازیکنان با کیفیتی دارند ولی طبیعی است که از یک طرف حمله می‌شود. در زمان گل سوم شش بازیکن ما بودند و فقط کاوه رضایی بود. شاید نیاز باشد که احمدزاده به پست جدیدش عادت کند. او اشتباه خاصی نداشت. نمی‌شود که فقط احمدزاده دفاع کند. تیم حریف هم در این موقعیت خیلی خوب کار کرد.

سرمربی پرسپولیس درباره تعداد بالای گل خورده تیمش در این بازی نسبت به کل لیگ و دلیل شکست تیمش گفت: به هرحال این مسابقات هست و این اتفاقات هم رخ می دهد. به جز گل‌هایی که زدند، استقلالی‌ها شانس دیگری نداشتند. آنها موقعیت‌های خطرناکی بدست نیاوردند.

او درپاسخ به این پرسش که آیا قبول دارد تیمش به داوری معترض بود و نظرش راجع به دعوای سید جلال و رحمتی چیست، گفت: من نمی‌دانم آن درگیری برای چه بود. به هرحال رحمتی هم یک تقصیری داشته که اخراج شده است. فکر می‌کنم تیم ما آمادگی برای این بازی داشت. من دیروز هم گفتم استقلال تیم خوبی است و داربی معیار خاصی ندارد. مهم این است که داربی بازی خوبی بود و این بار استقلال بهتر بود.

برانکو ایوانکوویچ در پاسخ به این سوال که چه حرکت اشتباهی کرد که تیمش شکست خورد، گفت: درباره اشتباه‌های اینجا صحبت نمی‌کنیم. بازی را آنالیز می‌کنیم و این مسئله در رختکن خواهد بود. تکرار می‌کنم این داربی است و برخی جزئیات حساس را بازیکنان رقم می‌زنند. هیچ ایرادی نمی‌توانم از بازیکنانم بگیرم و مطمئنم که خواست آنها در سطح بالا بوده و دوست داشته‌اند تا پیروز شوند. ما یک تیر دروازه زدیم و شانس‌های خوبی داشتیم.

وی در واکنش به این سوال که آیا نیازی به خرید بازیکن برای تیمش نمی‌بیند، گفت: نیمه دوم فصل شروع شده است و همیشه به بازیکن نیاز است اما چه کسی را باید بیاوریم؟ الان می‌شود بازیکن گرفت یا بعدا؟ باید به این مسئله توجه شود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com