Friday, Feb 10, 2017

صفحه نخست » آخرین سخنان سرمربیان پرسپولیس و استقلال قبل از دیدار دو تیم

برانکو: موافق آن شام مشترک با استقلالی‌ها نبودم
از الان رفاقت حالی‌ام نمی‌شود

Branco_Mansourian.jpgسرمربی پرسپولیس گفت: کم تجربگی استقلالی‌ها نقطه ضعف این تیم نیست و این مساله به آنها انگیزه بیشتری می‌دهد.

به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از داربی هشتاد و چهارم اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می گویم و همزمان بابت حادثه چوار ایلام هم تسلیت می‌گویم. ورزش، شادی و سلامتی می آورد. همیشه به بازیکنانم می گویم که افتخار بزرگی است در مسابقه‌ای مثل داربی به میدان برویم. دوست دارم همه بازیکنانم از داربی لذت ببرند و شوق خود را به نمایش بگذارند. طبعا هواداران ما هم متوجه این مسئله شده اند. خوشحال هستیم که بازهم به یک مسابقه و نمایش بزرگ رسیده ایم. این بازی مهم ترین مسابقه لیگ ایران است با بیشترین تماشاگر در دنیا. لازم نیست انگیزه مضاعف به بازیکنان تلقین کنیم.

برانکو ادامه داد: فضای این داربی با داربی قبلی متفاوت است. هر دو تیم با چند برد متوالی وارد این بازی می‌شوند. استقلال بعد از راهیابی به لیگ قهرمانان آسیا که بابتش به آنها تبریک می گویم گام به این میدان می‌گذارد. مطمئنم که یک جنگ ورزشی پیش روی ماست. طبیعی است که تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در روند بردهایمان باقی بمانیم و استقلال هم این تلاش را می‌کند. همه بازیکنان ما سالم و سلامت هستند. فقط کامیابی‌نیا به دلیل محرومیت در این بازی نیست.

وی درباره جای خالی کامیابی نیا و جذب شهاب کرمی و تکلیف بحث هافبک دفاعی تیم پرسپولیس در داربی ۸۴، گفت: طبیعی است که جای کامیابی نیا خالی است. او برای ما یک بازیکن مهم است و شاید بهترین بازیکن و یا جزو بهترین‌های ما بوده است ولی ما قائم به فرد نیستیم و تیمی کار می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره قبراق بودن استقلال در مقابل پرسپولیس، گفت: استقلال الان اعتماد به نفس خوبی دارد. نسبت به داربی قبلی وضعیت بهتری دارد. همه بردهایی که داشته اند از جمله بازی با السد و تغییراتی که در تیم داشته‌اند و دست به جوانگرایی زده‌اند، قطعا با انگیزه می‌آید. آنها برای خوشبینی خود و میل به برد، دلایل خودشان را دارند. این می تواند باعث برگزاری یک بازی ورزشی عالی شود.

او در پاسخ به سوالی درباره شام مشترک بازیکنان استقلال و پرسپولیس و اینکه آیا توصیه ای برای تساوی داربی در آنجا مطرح شده است، گفت: قطعا این مسئله درست نیست. طبیعی است که برخی ها هرچه دلشان بخواهد می‌توانند فکر کنند. جمع شدن ما به خواست اسپانسر بود و خود من هم موافق آن نبودم ولی خواست اسپانسر بود. از الان به بعد رفاقت حالی‌ام نمی‌شود تا بعد از بازی. این جلسات می‌تواند روی تمرکز تیم اثر بگذارد. بعد از بازی دوباره رفاقت می‌کنیم.

برانکو درباره کارنامه خودش و منصوریان و اینکه آیا می‌تواند رکورد منصوریان را بشکند، گفت: من به رکوردها فکر نمی‌کنم. آنها بیایند یا نیایند، من فقط به بازی فکر می‌کنم تا بهتر بازی کنیم و ببریم. فقط به این مسئله فکر می‌کنم.

وی درپاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای استفاده از ضربات ایستگاهی دارد و از طرفی نقطه قوت استقلال زدن ضربات ایستگاهی است، گفت: خوشحالم که نقطه ضعف استقلال را به من می گویید و به این مسئله توجه دارید ولی اینگونه منصوریان را ناراحت می‌کنید چون اسرارش را فاش می‌کنید. ما می‌توانیم درباره ضعف و قدرت‌ها صحبت کنیم ولی واکنش بازیکنان در زمین مهم است و این مسئله کار نهایی را صورت می گیرد. خیلی سخت می شود جلوی ۱۰۰ هزار هوادار کار کرد.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این سوال که آیا با منصوریان موافق است که در صورت مهار سه بازیکن سرخپوش این تیم مهار می‌شود، گفت: ما فردا با اجازه شما با ۱۱ بازیکن شروع می‌کنیم و لیست مجموع‌مان ۲۰ نفر است. اگر آنها ۳ نفر را مهار کنند، سایر بازیکنان کار می‌کنند، آره داداش!

او درپاسخ به این سوال که به نظرش کم تجربگی استقلالی ها می تواند به پرسپولیس کمک کند، گفت: به این نمی‌توان گفت ضعف. همین جوانان استقلال در مقابل السد عالی کار کردند. من به عنوان یک مربی می‌دانم که انگیزه‌ای بالاتر و بهتر از این نیست که مقابل ۱۰۰ هزار هوادار بازی کنیم و خواب آن را می‌بینیم. این مسئله انگیزه به بازیکنان می‌دهد و ضعف محسوب نمی‌شود. به جای صد در صد همین بازیکنان ۱۵۰ درصد توان از خودشان می‌گذارند.

برانکو در پاسخ به این پرسش که چقدر از موفقیت تیمش برابر استقلال اطمینان دارد، اظهار کرد: هم من و هم بازیکنانم برای استقلال احترام قائل هستیم. یک مثال می‌زنم، اگر جابر انصاری ذخیره آنها باشد، او کسی است که در داربی‌ها اثرگذار بوده است. نمی‌خواهم اسامی دیگر را بگویم ولی برای استقلال خیلی احترام قائل هستیم. آنها بازیکنان بسیار خوبی دارند و نتایج اخیرشان حرف مرا تایید می کند. ما تا الان نشان داده‌ایم که تیم‌مان عالی است و یک دستی میان تیم ما وجود دارد. سزاوار این رده هستیم. از ابتدای فصل هدفمان را گفتیم. این را پنهان نمی کنیم و واضح است که هر بازی با هر تیمی باشد، فقط یک هدف داریم و آن هم برد و بازی خوب است. البته می‌دانیم که این همیشه احتمالش نیست ولی هدف مستمر ماست.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به اینکه منصوریان با تاریخ داربی مخالف بوده است چرا که استراحت دو تیم زمان متفاوتی را نشان می دهد، گفت: برنامه مسابقات را پرسپولیس تدوین نکرده است. ما هم بلافاصله بعد از استقلال با سپاهان بازی داریم و سپاهان هم سه روز پیش بازی کرده است. یعنی سپاهان استراحتش بیشتر از ماست. ما برنامه را تدارک ندیده‌ایم. مایل نیستم از حرف‌هایم برداشت غلطی شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره موفقیت منصوریان در سال گذشته برابر پرسپولیس و اینکه آیا راهکاری برای جلوگیری از پرس احتمالی استقلال دارد، گفت: منصوریان به شما گفت که پرس می‌کند؟ (در اینجا خبرنگار گفت که منصوریان گفته اتلتیکویی بازی می‌کند و این تیم پرس می‌کند) برانکو ادامه داد: اتلتیکو جلوی بارسلونا فشرده بازی کرد؟ فلسفه در زمین است. این صحبت‌ها را می‌توانید به دیگران قالب کنید نه به ما. من مطمئنم که آنها بیست دقیقه نخست حمله می‌کنند.

او در پاسخ به این سوال که یک تیم چگونه در داربی پیروز می‌شود، گفت: داربی بازی خاصی است. نمی‌توان معیار و قانونی برایش مطرح کرد. نمونه‌هایش را نمی‌خواهم مطرح کنم. دو سال پیش که آمدم استقلال برای قهرمانی می‌جنگید و پرسپولیس برای بقا. در آخرین بازی‌ای که داشتیم، موفق شدیم آنها را یک بر صفر ببریم. معیاری نیست که فعلا چه تیمی بهتر است. بازیکنان در نهایت تصمیم گیرنده هستند. در کنار آن باید بازیکنان با قلب داغ و ذهن خنک بازی کنند.

برانکو در پاسخ به این پرسش که آیا قبول دارد تیمش مقابل تیم هایی که بسته بازی می کنند مشکل دارد و آیا احتمال نمی‌دهد استقلال بسته بازی کند، اظهار کرد: بازی مقابل تیمی که بسته بازی می‌کند همیشه مشکل است نه فقط برای پرسپولیس بلکه برای همه تیم‌ها. آنجا است که تیم باید واکنش نشان دهد و این کار ساده ای نیست ولی ما برایش راه حل داشته ایم و گاها سخت بوده است. داربی قبلی شاید ما ده موقعیت خطرناک و خوب داشته‌ایم و نسبت به بازی ۴ بر ۲ موقعیت‌های بهتر و عملکرد آماری بهتر داشته‌ایم. با این حال خوشحالم که قوت ما را هم گفتید و البته ما یک مشکل داریم آن هم خمارلو است که باید حلش کنیم (با خنده)

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به اینکه برخی‌ها تلاش می‌کنند موفقیت پرسپولیس برابر تراکتورسازی و سایر مصاف‌ها را به نوعی ضعیف جلوه دهند چیست، گفت: فقط می‌توانم به این مسئله بخندم چون نشان داده‌ایم تا اینجا بهترین بوده‌ایم. کسانی که این حرف ها را می‌زنند یک بازی را نشان دهند که بدون استحقاق برده‌ایم و یا داور به ما در پیروزی کمک کرده است. من به بازیکنانم تبریک می گویم بابت تلاششان و من متاسفم که برخی‌ها این حرف‌ها را می‌زنند. من مطمئنم که همانطور که شروع کردیم کار را تمام می کنیم و به هدفمان می‌رسیم.

به گزارش ایسنا، برانکو ایوانکوویچ در این نشست خبری معمولا پاسخ‌ها را با چاشنی طنز داد.

***

منصوریان: هروقت بردیم گفتند با کی‌روش جلسه داشتی
می‌خواهیم جایگاه پرسپولیس را به هم بریزیم

سرمربی استقلال گفت: جایگاه خوب پرسپولیس به ما انرژی می‌دهد تا برویم و این جایگاه را بهم بریزیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از داربی ۸۴ اظهار کرد: فردا برای ما نقطه عطفی خواهد بود چون جوانان ما روند خوبی را طی کرده‌اند. پرسپولیس جایگاه خوبی دارد و فکر می‌کنم داربی خوبی را شاهد باشیم.

سرمربی استقلال درباره تقابل نورافکن با هافبک های پرسپولیس، بیان کرد: می دانیم که کامیابی نیا نیست و زوج نورافکن را هم فردا مشخص می کنیم.

او درباره وریا غفوری گفت: خوشبختانه آسیب دیدگی وریا به اندازه‌ای که فکر می‌کردیم نیست و شاید فردا به ۱۸ نفر ما اضافه شود ولی مگویان را کاملا نداریم. اما جابر انصاری رسیده و می‌توانیم از او استفاده کنیم.

منصوریان درباره حضور سروش رفیعی و برنامه‌اش برای مهار او گفت: بعد از بازی با السد وقت خود را روی آنالیز پرسپولیس گذاشتیم هرچند که کار آنالیز را روی آنها از قبل‌تر شروع کرده بودیم. پرسپولیس را نفر به نفر می شناسیم و ایده‌های برانکو برای ما شناخته شده است. همان ایده ای را که برای بقیه داریم برای سروش داریم. ما باید کلیت پرسپولیس را از کار بیاندازیم.

وی درباره غرور احتمالی تیمش بعد از شکست السد گفت: من تا به امروز چیزی به اسم غرور در تیمم ندیدم. یک افق را برای خود ترسیم کرده‌ایم. اول صحبت‌هایم هم گفتم که داربی نقطه عطفی خواهد بود و ما خیلی نسبت به داربی فردا خوش‌بین هستیم. در مقابل السد بازیکنان ما حرکت اضافه‌ای نداشتند و پلکانی به حریف فشار می آوردند. بازیکنانمان می‌دانند که حریفمان قوی است و فارغ از غرور السد وارد زمین می‌شویم.

سرمربی استقلال درباره دورهمی سرخ آبی‌ها و اینکه آیا در آن مهمانی گفته‌اند که بازی مساوی شود، گفت: من همان جا هم گفتم که با توجه به اینکه ۲۴ بهمن ماه باید رو به روی هم قرار بگیریم، اگر اسپانسر مشترک نداشتیم، لزومی بر این مهمانی نداشت. اسپانسر ما مشترک است و به احترام اسپانسر خود قبول کردم برویم وگرنه با برانکو موافقم که نباید به این مراسم می‌رفتیم. همین اسپانسر دوسال است استقلال و پرسپولیس را سر پا نگه داشته است.

او ادامه داد: ما در داربی رفت هم دست و پا بسته نبودیم. داربی فردا ۵۰ -۵۰ است. ما با احترام به پرسپولیس نگاه می کنیم. جایگاه خوب پرسپولیس به ما انرژی می‌دهد تا برویم و این جایگاه را بهم بریزیم. هجمه‌ای که روی ما بود، از ابتدای فصل وجود داشت. من جلوی السد هم گفتم که وقتی سرمربی استقلال هستید، نمی توانید بیشتر از ۲۴ ساعت از یک پیروزی خوشحال باشید چون هواداران عادت به برد دارند. ما باید مقابل پرسپولیس باهوش و زیرک باشیم. اینکه من چقدر با بازی رفت فرق کرده ام باید بگویم که فقط موهای صورتم کمی سفید شده است. در بازی رفت خیلی تحت فشار بودم و این بازی هم به این شکل است. تجربیاتم در نیم فصل اولم برایم مفید بود. امیدوارم هر دو تیم بدون مصدوم دادن از بازی فردا خارج شوند.

منصوریان در پاسخ به این سوال که آیا مشورتی با پیشکسوتان داشته و آیا با کی روش هم جلسه داشته‌اید؟ گفت: هر بار بردیم گفتند با کی‌روش جلسه داشته‌ایم. این صحبت‌ها زشت است. هفته پیش هم دیدم که یکی از سایت‌ها آنالیز الشحانیه و السد را زده بود. آنالیزورهای ما قوی‌ترین آنالیزورها هستند چون خودم این کاره بودم. کی روش که ایران نیست. خواهش می‌کنم از این ادبیات خارج شوید. ما فقط با گروه فنی و آنالیز خودمان صحبت کرده‌ایم. دو سرمربی سابق من پیش من نشسته اند. کاملا با ایده های خودمان جلو می رویم. من به رکوردها هم اعتقاد ندارم. من با احترام به برانکو نگاه می کنم. اگر فردا از سد پرسپولیس بگذریم، منکر خوب بودن و توانایی های او نمی شوم. فردا هم ببریم این اجازه را نمی دهم به خودم که بگویم که از برانکو بهتر هستم.

وی درپاسخ به این سوال که آیا قبول دارد داربی جای با تجربه هاست، گفت: ما یک پیش داربی را گذراندیم و جوانان ما دارند آماده داربی می شوند. از بازی با السد امیدوار شدم چون بازیکنانم از یک فیلتر قوی رد شدند. جوانان ما خیلی زود با تجربه می شوند.

سرمربی استقلال درپاسخ به این سوال تقابل زکی پور و رضاییان را چطور می بیند، گفت: معلوم نیست که زکی پور فردا در ترکیب ثابت ما باشد اما اگر هم باشد، برخورد دو مازندرانی باهم است. پرسپولیس در تمام نقاطش وضعیت مطلوبی دارد. ما باید کل پرسپولیس را مهار کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا نتیجه بازی فردا در موقعیتش اثر می‌گذارد؟ گفت: نگران من نباشید! واقعیت این است که برای هواداران داربی سه امتیاز ندارد بلکه یک جام است. برد در داربی یک سری حواشی مثبت با خودش دارد.

منصوریان در پاسخ به سوال درباره شهدای چوار گفت: تلخ ترین حادثه تاریخ فوتبال ایران است. بازی فردا هم به نام آنها است. هنوز مادران نسبت به این موضوع داغدار هستند. من یک بار در ذهنم حادثه را شبیه سازی کردم و نتوانستم دیگر نگاه کنم. بخشی از شهدای ما فوتبالی هستند و امیدوارم سرمای خاک به خانواده این عزیزان کمک کرده باشد.

او درباره اینکه با تفکر فصل قبلش مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد و به ضدحملات فکر می کند و فرصت کم برای ریکاوری تیمش، گفت: ما فاصله کمی تا داربی داشته‌ایم و هنوز در این زمینه گله دارم. می شد برنامه ریزی طوری شود که پرسپولیس خارج از خانه جایی دیگر بازی کند و نمی‌دانم چرا اینجوری نشد. ما با ۴۸ ساعت ریکاوری دیرتر به داربی رسیدیم. تمام تلاش ما این بود که ریکاوری خوبی داشته باشیم. فکر می کنم به آن نقطه رسیده‌ایم. بازی نفت را هم فراموش کنید. داربی فضای نفت و پرسپولیس نیست. ما باید داربی بازی کنیم و با پارسال خیلی متفاوت است. سال گذشته دیدگاه ما به جدول فرق می کرد. پارسال ۷۰ هزار هوادار استقلال برای تیم ما به ورزشگاه آمدند. امیدوارم فوتبال خوبی برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا استقلال هنوز زمین تمرینی مناسب ندارد و آیا خودش بدنسازی تیمش را بدست گرفته است، گفت: درباره تفاوت امکانات با پرسپولیس باید بگویم ما هیچ امکاناتی نداریم. ما استخر و سونا نمی‌خواهیم فقط یک زمین تمرین می‌خواهیم. حتی اگر خط کشی نداشته باشد. حتی برای ما اتاق کار هم نداشته باشد ایرادی ندارد. ما فقط زمین تمرین می خواهیم. حالا اگر پرسپولیس دارد، باید الگویی شود تا ما هم داشته باشیم. من و برانکو دو سه شب پیش برای هم درد و دل کردیم. وقتی ۷۰ میلیون هوادار در ایران نگران وضعیت این دو تیم هستند، چرا دو تیم روی هم اندازه یک تیم در حوزه خلیج فارس امکانات ندارد؟ قرار بود امروز در زمین شماره ۲ آزادی تمرین کنیم. اولین بارانی که در تهران بیاید تمرین در آنجا تعطیل می‌شود. خوشحالم که پرسپولیس حداقل امکانات را دارد. من جا دارد از خانواده شفیع‌زاده تشکر کنم که قول داده اند به ما کمک کنند. برای من از همه چیز مهم‌تر چمن است. با این حال از اینکه پرسپولیس از این وضعیت فرار کرده خوشحالم. درباره بدنسازی هم باید بگویم که ۶ سال است که به شکلی کار می کنیم که بدنساز ما اجرا کننده کار ماست. متاسفانه بدنساز ما چون خانواده‌اش به ایران نمی‌آیند این مشکل پیش می‌آید. ما گروه‌مان کار بدنسازی را جلو می‌برند.

منصوریان در واکنش به این سوال که آیا گفته اگر سه بازیکن پرسپولیس را مهار کنیم می توانیم این تیم مهار کنیم و اینکه آیا گفته اتلتیکویی به مصاف پرسپولیس می‌رود، گفت: من فقط کنفرانس به کنفرانس صحبت می‌کنم و خیلی ها در این زمینه به من گله می کنند. من این صحبت ها را مطرح نکرده ام و از این فضاها خارج شوید.

او در پاسخ به این سوال که چرا در مراسم یادبود درگذشتگان سرخ‌آبی شرکت نکرده گفت: من تا الان نمی‌دانستم چنین برنامه‌ای بوده است. در ضمن سلطان علی جباری نماینده ما بوده و سلطان پرسپولیس یعنی پروین هم آنجا بوده است. اگر این باب شود که هر سال برگزار شود، وظیفه ماست که به بهشت زهرا برویم. برخی از آن درگذشتگان مربیان و دوستان ما بوده اند و افتخار خوردن یک چایی با آنها داشته‌ایم.

سرمربی استقلال درباره اینکه برانکو گفته استقلال به دنبال بازی هجومی در ۲۰ دقیقه نخست بازی است، گفت: به نظر برانکو احترام می‌گذارم و وارد چالشی با او نمی‌شوم. من داربی‌های زیادی بازی کرده‌ام و سعی می‌کنم باحوصله باشم. شاید حمله کردیم و شاید دفاع کردیم و شاید هم وسط زمین ماندیم. امیدوارم برانکو از دقیقه یک به ما حمله کند و دوست دارم که تیم هجومی پرسپولیس را ببینم.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy