Monday, Feb 13, 2017

صفحه نخست » اخطار آمریکا به ایران بسیار جدی است، گفتگوی بیژن فرهودی با دکتر مسعود کاظم‌زاده استاد دانشگاه

barjamKayhanLondon-small.jpgکیهان لندن - نگ لفظی بین ایران و آمریکا بالا گرفته است. در تازه‌ترین ردو بدل بین دو کشور روز سه‌شنبه ۷ فوریه، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با افسران نیروی هوایی با اشاره به اظهارات و اقدامات اخیر دونالد ترامپ گفت از این آقایی که آمده متشکریم. تشکر به خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد. چهره واقعی آمریکا را نشان داد .


از سوی دیگر دونالد ترامپ در یکی از تازه‌ترین توییت‌های خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: ایران دارد با آتش بازی می‌کند. آنها قدر این همه محبت که اوباما به آنها کرد را نمی‌دانند. من آنطور نیستم .


آیا توییت‌های ترامپ در مورد ایران که روزنامه شهروند در تهران از آن به عنوان «توییت‌های عصبی» یاد کرده همراه با تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی و اخطار مشاور امنیت ملی ترامپ به این کشور تهران و واشنگتن را در مسیر برخورد نظامی قرار داده است‌؟بیژن فرهودی این پرسش و برخی موضوعات مرتبط را با دکتر مسعود کاظم‌زاده استاد دانشگاه «سم هیوستون» تگزاس بررسی کرده است.

● اخطار مشاور امنیت ملی کاخ سفید به ایران بسیار جدی است.

●مناسبات دو کشور طی۳-۲ سال آینده متشنج باقی خواهد ماند.

●برجام به سود کل نظام اسلامی بوده است.

●جمهوری اسلامی علیرغم امتیازاتی که از اوباما گرفت با اعمال سرکشانه خود پرروتر شد و بر دامنه عملیات تروریستی خود افزوده است.

●برخی اقدامات ترامپ مانند دستور مهاجرتی اخیر به نفع جمهوری اسلامی تمام شده است.

●برای آمریکا براندازی رژیم اسلامی کار نسبتا راحتی است اما مشکل برای این کشور برقراری یک نظام دموکراتیک جایگزین در ایران است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com