Monday, Feb 13, 2017

صفحه نخست » پاسخ پیمان عارف به انتشار مطلبی در خبرنامه گویا

Peyman_Aref.jpgمدیر مسئول محترم خبرنامه گویا

با سلام پیرو انتشار مطلبی در آن سایت خبری به نقل از وبسایت نگام با عنوان " انعکاس جاسوسی پیمان عارف در روزنامه ینی شفق" بدین وسیله پاسخ اینجانب جهت درج در آن سایت حسب موازین حقوقی، خدمتتان ارسال میگردد. هرچند لازم به یادآوری نیست که این پاسخ نافی حق پیگیری حقوقی بنده نبوده وحق شکایتم در محاکم صالح از خبرنامه گویا محفوظ خواهد بود.

۱- در مطالب منتشره ادعا شده که درجریان بازداشت ۲ ماه پیش من در ترکیه تلاش شده است که علت بازداشت مصاحبه های من با بی بی سی فارسی واعلام مواضع بر علیه رییس جمهور ترکیه وانمود شود؛ در حالیکه اتهام و دلیل بازداشتم توسط پلیس امنیت ترکیه و با شکایت سرویس استخبارات این کشور (میت) نه آنچه در رسانه ها اعلام شده است ، بلکه شکایت پناهندگان سیاسی ساکن ترکیه مبنی بر همکاری من با اطلاعات ایران بوده است.

در پاسخ به این ادعاهای مضحک ضمن ارسال برگه اتهام تفهیم به پیوست که در آن در قسمت اتهام Türkiye cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakeret یعنی توهین به رییس جمهور و بزرگان دولت ترکیه آمده است ارسال میشود.

گذشته از آن تصویر مصاحبه وکیل پرونده جناب سهند آذرترک فربختی نیز که اتفاقا به لحاظ فکری - سیاسی به چارچوب فکری اینجانب نیز اصلا نزدیک نیستند، با رادیو فردا و رادیو فرانسه ارسال میشود که در آن وکیل محترم پرونده مشخصا اتهام مرادرباره نوشته ها و اظهار نظرهای من در رسانه ها و فضای مجازی در مورد رییس جمهور و دولت ترکیه اعلام میکند، نيز به پيوست ارسال ميگردد. ضمن آنکه هر حقوقدانی میداند که اگر پرونده در رابطه با شکایت خصوصی اشخاص شکل میگرفت , رسیدگی بدان در صلاحیت نه دادگاه جرایم سنگین (جرایم عمومی) بلکه در صلاحیت دادگاه مصالحه (sulh mahkemesi) قرار میگرفت!

همچنین در متن منتشر شده درخبرنامه گویا اين نكته نيز بسیار جالب و البته مضحک است که علیرغم این ادعا که پرونده در رابطه با شکایت شخصی بوده و نه اتهام توهین به اردوغان ، ولی به طرزی که شعور مخاطب را به سخره گرفته خبری از شاکی یا شاکیان مورد ادعا ، اسامی و هویت این اشخاص وجود ندارد و تنها کیهان گون به طرح ادعایی که نه فعل و نه فاعل و نه زمان و نه مکان فعل مورد ادعا مشخص نيست ، بسنده میشود.

ضمن آنکه به گمانم با ارسال برگه تفهیم اتهام اساسا تکلیف اکاذیب منتشرشده در اینباره روشن میباشد.

Paniranist_Aref-3.jpg

۲-در متن ادعا شده که مقامات حزب الله لبنان در فرودگاه رفیق حریری به استقبال من آمده اند.

دوست عزیز چنانکه در صفحه فیسبوک همسرم و نیز مصاحبه وکیل پرونده با راديو فردا موجود است، به هنگام اخراج من از ترکیه تا لحظه آخر که درب هواپیمای استانبول به بیروت درساعت ۲.۵ شب بسته شد ماموران امنیتی کماکان مرا در حالت بازداشت نگاه داشته و از دادن گوشی تلفن و یا حتی اجازه تماس با همسرم یا هرکس دیگر ممانعت میکردند.

لذا تنها پس از بسته شدن درهای هواپیما و پیش از تیک آف بود که من با گرفتن گوشی یکی از مسافران بلغاری هواپیما توانستم راس ۲.۵ بامداد به همسرم اطلاع دهم که به مقصد لبنان از ترکیه اخراج شده ام.

طول پرواز استانبول- بیروت نیز ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه بود .

فارغ از هر چیز دیگر من حیران از قدرت تخیل نویسنده این کذب نامه هستم که تصور کرده ظرف يك ساعت و بیست دقیقه آن هم در آن ساعت شب ، حتی با فرض محال تماس تلفنی مستقیم همسرم با سید حسن نصرالله ، میتوان ساعت ۳ صبح ِ بیروت هیاتی که تنها يك ساعت و بيست دقیقه زمان براى تدارک آن وجود داشته است را برای استقبال از من روانه فرودگاه نمود.

میدانید ؛ سناریوی مضحک متن شما چنین ترجمانی دارد:

ساعت ۲.۵ شب همسرم بعد از دریافت تماس ۳۰ ثانیه ای من باید مستقیم به متولیان حزب الله در جنوب لبنان زنگ زده باشد که شوهرم در راه بیروت است به استقبالش بروید! آنها هم تنها در فرصت ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه از رختخواب برخاسته و دست و روى نشسته خود را به فرودگاه بیروت رسانده باشند.

بماند كه حداقل مسافت جنوب لبنان که مقر حزب الله لبنان است تا بیروت دست کم دو ساعت است. پس این ادعایتان نیز فارغ از واقعیات ، عقلاً و منطقاًمتصور و ممکن نیست.

Paniranist_Aref-2.gif

۳- به شايعه مضحک دال بر زندگی لوکس و تجملی ما نیز چنین باید عرض کنم :

اجاره خانه ما بر خلاف شایعات منتشر شده توسط عوامب فارسی زبان میت ترکیه نه ۳۰۰۰ لیر بلکه تنها هزار لیر معادل یک میلیون تومان بوده که انهم دقیقا معادل است با اجاره بهای خانه ما در تهران که طبعا بعد از خروج مان از ایران توسط پدرم اجاره داده شد و مبلغ آن دریافت و ارسال میشود!

ضمن آنکه درآمد بنده از طریق همکاری با رسانه های معتبر فارسی زبان در حوزه ترکیه نیز خود بسیار بیشتر از این رقم بوده و هست.

من همانند مسوول سایت مرجع متن شما-نگام- فرد بی هنر و فاقد تحصیلات و تخصص نیستم که جز از طریق وابستگی به نهادهای اطلاعاتی -چه در ایران و چه در خارج- راهی برای امرار معاش ندارد!

۴- متن آنقدر مضحک است که حتی در یک پاراگراف واحد هم ادعا میشود که اخراج من از ترکیه به صدور حکم قضايى اخراج مبتنى است و هم گفته میشود که من خودم خواهان خروج از ترکیه و انتقال به لبنان بوده ام!

معلوم نیست چگونه شخصی که به خردمندی و هوشمندی نزد موافق و مخالف سیاسی اش اشتهار دارد ؛ در حالیکه باید از عدلیه آنکارا آزاد میشد و درحالیکه همسرش در شب یلدای ایرانی منتظر اوست ؛ و پدر و مادر بیمارش در تبریز نیز چشم به انتظار خبرِ رسیدن او به خانه اش در آنکارا هستند یکباره تصمیم بگيرد که بجای خانه اش در آن شب برفی زمستانی روانه لبنان شود درحالیکه کیف پولش هم هنگام بازداشت در خانه جامانده و یک سنت هم پول در جیبش ندارد.

۵- بحث قبولی یا عدم قبولی در امتحان وزارت خارجه نیز آنقدر مضحک است که اصلا آدمی میماند چه بگوید!!

البته در متن اصلی ینی شفق نوشته شده که در امتحان وزارت خارجه قبول شده اما(elenmiş) یعنی تصفیه شده است!

معلوم هم نیست که اگر مامور اطلاعات ایران هستم ، چرا از وزارت خارجه تصفیه شده ام و اگر تصفیه شده ام چرا مامور وزارت اطلاعات هستم؟!

۶- اعترافات ١٥ سال قبل در بند ٢-الف سپاه مرا آورده اید ؛ پاسخ این است خب که چه؟! من نه اولین کسی هستم که در جمهوری اسلامی از او اعتراف گرفته شده و نه آخرینش خواهم بود.

از احسان طبری و کیانورى تا عباس عبدی تا ابطحی و عطریان فر و آرش صادقی در این اواخر لیست بلند بالایی از اعترافات را شامل میشود که هیچ ارزش حقوقی و حتی اخلاقی ندارد و اتفاقا این تنها انحطاط و زوال اخلاقی عمیق شما را نشان میدهد که از اعتراف گیری نوع ٢-الف سپاه که همه مان میدانیم یعنی چه برای هدف قرار دادن "ديگرى سیاسی" تان بهره میگیرید!

۷- انحطاط اخلاقیتان بدانجا رسیده است که حتی تلاش کرده اید از اختلاف دیدگاه بین ملیون مصدقی و غیرمصدقی هم برای هدف قرار دادن من بهره گیرید.

باید عرض کنم که ملیون به عنوان دغدغه مندان ایران آنقدر پویا هستند و فضایشان دموکراتیک است که برخلاف تشکیلات نظم آهنین، این سنخ نقادی ها و تفاوت دیدگاهها بینشان بسیار عادى است ؛ وقتی هم مساله ملی باشد همگی چونان ٥ انگشت یک دست در برابر وطن فروشان متحد بوده و خواهند بود.

به پیوست بیانیه دوستان حزب پان ایرانیست در ایام بازداشت ترکیه من نیز ارسال میشود تا خود ببینید انحطاط اخلاقیتان تا به کجاست و ما کجا ایستاده ايم و شمایان کجا هستید!

Paniranist_Aref.jpg

۸- نسبت بدنام کردن فعالان و زندانیان سیاسی به من داده شده ؛ به منی که که خود در این مقطع ٢ ساله زندگی در ترکیه شاید به جرات بتوان ادعا کرد مهمترین و شناخته شده ترین زندانی سیاسی سابق ايرانى حاضر در ترکیه بوده ام!

حال اگر منظور از بد نام کردن فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی ، رویکرد من در قبال گماشته ايرانى سايتِ میت ترکیه یعنی نگام است ؛ این را با کمال میل میپذیرم. چه ایشان نه فعال سیاسی و نه زندانی سیاسی است ؛ او یک مامور امنیتی سابق جمهوری اسلامی است که در حال حاضر و از سال ٩٠ نیز به خدمت میت ترکیه در آمده است و پیشتر نیز به صرافت رفتن به آمریکا در سال ٨٦ به کنسولگری آمریکا در استانبول رفته ، تخلیه اطلاعاتی شده و بیرون انداخته ميشود كه حتى در بازگشت به ایران نيز به اتهام جاسوسی مورد تعقیب قرار میگیرد که با وساطت خانوادهاطلاعاتی اش پرونده بدون یک ساعت بازداشت بسته میشود.

بلی من برای مقابله و شناساندن ایادی و مزدوران اجنبی از هیچ کوششی فرو گذاری نکرده و نخواهم کرد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com