Tuesday, Feb 21, 2017

صفحه نخست » واکنش وزارت خارجه ترکیه به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران

Iran_Turkey.jpgوزارت امور خارجه ترکیه در پی اظهارات بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان واکنش تند و سخیفی نشان داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی وابسته به دولت این کشور گزارش داد: حسین مفتی‌اوغلو، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در رابطه با اظهارات بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان، مدعی شد: قابل درک و پذیرش نیست کشوری (ایران) که حتی از به میدان جنگ فرستادن پناهجویانی که به کشور آنها پناه برده اند، نیز دریغ نمی کند، دیگران را به مسئول بودن در ایجاد تنش و بی‌ثباتی در منطقه متهم می‌کند.

وی افزود: اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مبنی بر اینکه سیاست‌های منطقه‌ای کشورش مورد ستایش قرار می گیرد و عادلانه ارزیابی می شود نیز در تناقض با شکایت‌ها و نگرانی‌های ابراز شده نسبت به این کشور در پلتفرم‌های بین‌المللی از قبیل سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی است. ایران باید به جای متهم کردن کشورهایی که از آن انتقاد می کنند، گام‌های سازنده‌ای بردارد و سیاست‌های منطقه‌ای خود را مورد بازبینی قرار دهد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در کنفرانس خبری روز گذشته خود در واکنش به ادعاهای اردوغان در بحرین و همچنین وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفته بود: «ترکیه از همسایگان مهم ماست و بعد از کودتا بخصوص از کمک‌های زیادی از ما برخودردار بودند اما وضعیت نامطلوب در این کشور باعث شده تا رفتار ناهنجاری داشته باشند و این رفتار بیشتر از روی عصبانیت از گیر افتادن در یک گرفتاری است که ناشی از مشکلات داخلی و مشکلات خارجی شان است.

ما علاقه‌مند نیستیم که این گفتمان وجود داشته باشد و ما صبوری می‌کنیم اما صبر ما هم حدی دارد و امیدوارم با ذکاوت و هوشیاری بیشتری رفتار کنند و امیدوارم این مسائل تکرار نشود که اگر چنین شود ما قطعا سکوت نخواهیم کرد».

وی همچنین در واکنش به ایده ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه گفت: «نشست آستانه به معنای آن نیست که همه دیدگاه‌ها درباره سوریه یکسان است. این ایده ترکیه غلط است و مشکلات را بیشتر خواهد کرد و از جانب ما قبول نیست و ما ان را مردود می‌دانیم».
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy