Sunday, May 14, 2017

صفحه نخست » "ترور روحانی اهل سنت سیستان و بلوچستان توسط نيروي قدس در پاكستان"

acu58855552ku52d-small.jpgشبکه جهانی کلمه - گزارش های رسیده حاکی است که که مولانا عبدالغنی شاهو زهی از علمای سرشناس اهل سنت استان سیستان وبلوچستان روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کویته پاکستان ترور شد.
در این ارتباط، چندین منبع مطلع ضمن تایید خبر به گزارشگر شبکه جهانی کلمه گفته اند که این متخصص علوم اسلامی توسط تیم ترور سپاه قدس ایران به شهادت رسیده است.
همزمان، گزارش شده که شب گذشته جنازه این چهره سرشناس اهل سنت از پاکستان به پزشک قانونی زاهدان منتقل شده است . طبق این گزارش ، اطلاعات سپاه جنازه را تازمان تحریر خبر تحویل نداده و مدعی شده که به دلیل حساسیت موضوع باید تحقیقاتی را در این زمینه شروع کنند.
از دیگر سو ، یک منبع مطلع گفته است که برخی از دوستان ونزدیکان مولانا شاهوزهی از سوی نیروهای اطلاعاتی تحت فشار قرار گرفته که بگویند وی در حادثه رانندگی جان خود را از دست داده است.
به گفته این منبع، نیروهای اطلاعاتی در صدد هستند که ترور وی را عادی نشان داده تا از واکنش ها مردمی در استان سیستان وبلوچستان جلوگیری کنند.
در واکنش به خبر شهادت مولانا عبدالغنی شاهو زهی، مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی ، امام‌جمعه اهل سنت زاهدان هم در خطبه های نماز جمعه به ترور این عالم اهل سنت وهمچنین وفات فرزند یکی از انتظامات مسجد مکی، اشاره کرده وبرای آن ها دعای مغفرت نمودند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com