Tuesday, Jun 6, 2017

صفحه نخست » کواکبیان: چگونه کسی که رَبّنا می‌خواند رایش حرام و کسی که جیگیلی‌ویگیلی می‌خواند رایش حلال؟

Mxbxb13232h-small.jpgایلنا - مصطفی کواکبیان در همایش مطالبات اصلاحات از دولت اعتدال گفت: این افتخار برای ما است که اکثریت اعضای حزب ما در شهرستان‌ها وارد شوراها شدند.
او افزود: ما به دنبال گرفتن رای نیستیم ولی به دنبال پیگیری خواست مردم و دموکراسی هستیم.
این نماینده مجلس با اشاره به طرح رای حلال و حرام گفت: رای کسی که ربنا می‌خواند و متن آهنگ‌اش حافظ و مولانا است، حرام است ولی کسی که جیگیلی ویگیلی می‌خواند، رایش حلال می‌شود. این تقسیم بندی ها چقدر زشت است. بر چه اساسی رای مردم را حلال و حرام می‌کنید.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: وقتی شکست خوردند گفتند امام حسین هم در ظاهر شکست خورد ولی آن گاه دیدند با این اوصاف ۲۴ میلیونی یزیدی در کشور وجود دارد. بعد از آن هم اصل دموکراسی و رای را زیرسوال بردند.
او با بیان اینکه مهمترین خواسته ما تحقق همه وجوه دموکراسی است، تصریح کرد: مردمسالاری نصف نظام جمهوری اسلامی است اگر به اسلامیت خدشه ای وارد شود مراجع و علما واکنس نشان می‌دهند. حالا اگر به جمهوریت خدشه ای وارد شود و زیرسوال برود ما فعالان سیاسی باید واکنش نشان دهیم.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: من امروز در مجلس گفتم اگر صداوسیما دست ما نیست ولی دولت می‌تواند لایحه تلویزیون خصوصی را بدهد.

کواکبیان با بیان اینکه ما کابینه‌ای در خط مطالبات مردم می‌خواهیم، خاطرنشان کرد: کسانی که در این انتخابات دولت را همراهی نکردند باید آنها با دولت خداحافظی کنند. من کسانی را می شناسم یک گام برای دولت بر نداشتند ولی در همین دولت جا خوش کرده‌اند.
او تاکید کرد: حداقل باید سه زن وزیر در این دولت باشند. ما نباید وزیر بالای ۶۰ سال داشته باشیم. آنها باید بروند استراحت کنند. ما باید حداقل یک وزیر اهل سنت داشته باشیم چون شش، هفت میلیون رای از اهل سنت پشت آقای روحانی است.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تحزب در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر احزاب باشند گلایه‌ از لیست‌ها دیگر مطرح نیست. ما واقعا مشکل داریم. قانون احزاب باید تغییر کند و انتخابات حزبی شود.
او ادامه داد: ما باید تحزب را دنبال کنیم و اگر تحزب باشد تعجب ندارد رئیس جمهور فردی ۳۸ ساله باشد.
کواکبیان به اتفاقات اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت: در چهار ساله آینده باید سیاست منطقه‌ای ما برجسته باشد و باید از قطر، عمانی جدید بسازیم. ما باید دیپلماسی پنهان و یک دیپلماسی آشکار داشته باشیم.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com