Tuesday, Jun 13, 2017

صفحه نخست » آغاز دریافت مالیات در عربستان سعودی برای اولین بار

saudi_ghelian.jpgاز این پس خرید کالاهایی از قبیل دخانیات، نوشیدنی‌های انرژی زا و انواع نوشابه‌های گازدار شامل مالیات خواهند شد.

عربستان سعودی برای نخستین بار قانون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را در این کشور اجرایی کرد. بر اساس این قانون تنها کالاهایی که برای سلامت انسان‌ها یا محیط زیست مضر هستند شامل مالیات می‌شوند.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه الریاض چاپ عبستان سعودی، قانون وضع مالیات بر ارزش افزوده از روز گذشته ۲۲ خردادماه در سراسر عربستان سعودی اجرایی شد.

این قانون همه محصولات را در بر نمی‌گیرد و تنها شامل برخی کالاها می‌شود. کالاهایی از قبیل سیگار و نوشیدنی‌های انرژی زا که برای سلامت افراد و محیط زیست مضر هستند شامل پرداخت مالیات هستند.

در روزهای منتهی به اجرای این قانون مصرف کنندگان برای خرید کالاهایی که شامل مالیات می شوند هجوم آوردند به طوری که رکورد فروش سیگار در عربستان تنها یک روز قبل از اجرای این قانون شکسته و برخی انواع سیگار در عربستان سعودی نایاب شد.

بر اساس قانون نظام مالیاتی جدید در عربستان سعودی، از این پس خرید کالاهایی از قبیل دخانیات، نوشیدنی‌های انرژی زا و انواع نوشابه‌های گازدار شامل مالیات خواهند شد.

البته میزان مالیات بر هر کالا متفاوت است. مالیات بر دخانیات و نوشیدنی‌های انرژی زا به میزان ۱۰۰ درصد و نوشابه‌های گازدار به میزان ۵۰ درصد است.

هیات عمومی زکات که مسئول دریافت مالیات در عربستان سعودی است از بازرگانان خواست تا در صورتی که مقداری از این کالاها را در انبارهای خود نگه‌داری می‌کنند لیست آنها را در یک مهلت ۴۵ روزه به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند تا مشمول جریمه فرار از پرداخت مالیات نشوند.

عربستان سعودی در راستای اجرای چشم‌انداز ۲۰۳۰ که شاهزاده محمد بن سلمان مسئول آن است در نظر دارد برنامه‌های اقتصادی زیادی را برای رهایی اقتصاد عربستان سعودی از وابستگی به نفت انجام دهد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com