Saturday, Jul 8, 2017

صفحه نخست » یک عضو جمنا: شکست خوردیم

asafari.JPGقانون-محمدحسن آصفری عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می گوید تغییرات جمنا راه به جایی نخواهد برد و باعث نمی شود مجموعه نیروهای انقلاب توفیقی به دست آورند.
به گزارش قانون به نقل از نامه نیوز، او گفت: امروز اصولگرایی و جریان انقلاب نیاز به یک بازنگری جدی دارد، فقط با سازوکاری به اسم جمنا نمی شود مسائل را حل کرد. انقلاب به دوران بلوغ رسید و در دهه چهارم خود قرار دارد بنابراین نیاز است از همه جریانات حاضر در خط انقلاب و پایبند به ارزش‌های انقلاب برای خدمت به مردم استفاده شود.

نگاه‌های حزبی و جریانی نمی‌تواند موفق باشد. اگر جریان رقیب آقای روحانی 29 اردیبهشت 16 میلیون در انتخابات ریاست جمهوری آورد به خاطر آن نبود که جمنا توانست مردم را بسیج کند و پای کار بیاورد بلکه آرایی ثابت و پایبند به آرمان‌ها بودند که آمدند و آرای خود را به داخل صندوق انداختند بنابراین چه جمنا بود و چه نبود این اتفاق رخ می‌داد.

جمنا باید حرکتی نو و جدید انجام دهد که آرای خاکستری را به نیروهای انقلاب جذب کند برای نیل به این مقصود بازنگری جدی در شعارها، برنامه‌ها و روش‌هایش براساس اصول لازم است.

اگر جمنا فکر کند 16 میلیون رأی را در انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق آورد، بداند این تصور اشتباهی است این دسته از آرا چه جمنا بود و چه نبود پای صندوق‌های رأی می‌آمد. رأی خاکستری اثرگذار است و می‌تواند سرنوشت جریان انقلاب و اصولگرا را تغییر دهد.

او ادامه داد: من روی فرد خاصی نظر ندارم بلکه می‌گویم امروز جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیاز به چهره‌های جدید و سوخته نشده در رأس مجموعه خود دارد اگر این کار را بتوانیم انجام دهیم مطمئنا موفق خواهیم بود وگرنه اینکه صرفا مهره‌های قبلی بروند و دوباره افرادی دیگری با کارنامه شناخته شده برای مردم جای‌شان بیایند مطمئنا جریان جمنا نمی‌تواند موفق شود.

آقای سروری را توانمندتر می‌دانم اما آقای محمدی نمی‌تواند تغییری ایجاد کند. امثال آقای فدایی برای مردم سوخته‎اند. با رفتن فدایی و آمدن محمدی تغییری اتفاق نمی افتد.

آصفری ادامه داد: مهم آن است که جریان سوم امروز با شعارهای مردم پسند و استفاده از چهره‌های سوخته نشده تشکیل شود. نه آنکه افرادی بخواهند مدیریت در سایه باشند، یکی از دلایل شکست جمنا این بود که برخی می‌خواستند در سایه باشند و مدیریت در سایه کنند.

این نگاه‌ها را جریان انقلاب خوب درک می‌کند تا اینها حل نشود مسائل و مشکلات ما برطرف نخواهد شد.

حرکت جمنا جدید و ارزشمند است و اگر کسانی برای رسیدن به پست و مقام بخواهند آن را به نفع خودشان تسخیر کنند، قطعا نیروهای انقلاب اقدام آنها را پس می‌زنند و نمی‌پذیرند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com