Friday, Aug 4, 2017

صفحه نخست » ماهیگیران تازه دستگیر شده بوشهری هستند

fishers 01.JPGاسحاق تندرو، رییس هیات مدیره اتحادیه صیادان کل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد صیادانی که در روزهای اخیر توسط نیروهای قطری بازداشت شده‌اند، گفت: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده دو صیادی که روز دوشنبه ۹ مرداد توسط نیروهای قطری دستگیر شدند از ماهیگران بوشهری هستند که با مجوز شیلات ایران در آب‌های خلیج فارس مشغول ماهیگیری بودند.

این در حالی است که پیش‌تر در خبرهای منتشر شده هویت ماهیگران گرفتار شده هرمزگانی اعلام شده بود.

او ادامه داد: هنوز هیچ اطلاعاتی از وضعیت این دو صیاد در دست نیست و در این خصوص باید منتظر واکنش وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران باشیم تا خبرهای تکمیلی به دست آید.

رییس اتحادیه صیادان کل کشور با اشاره به تردد متقابل شناورهای صیادی کشورهای دیگر در نزدیکی آب‌های ایران، گفت: این شناورها که بعضا از کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌آیند به تجهیزات روز صید مجهز هستند.

او افزود: شناورهای یاد شده به دلیل داشتن رادار، بی‌سیم و سایر ادوات بهِ‌روز شده صیادی قادرند تا به صورت همزمان تردد گله‌های صیدی و سایر شناورها را محدوده فعالیت خود ردیابی کنند و برای همین برعکس شناورهای ایرانی که فاقد این تجهیزات هستند کمتر با خطر توقیف شدن مواجهند.

تندرو راه برون رفت از سریال دستگیری صیادان ایرانی را تشکیل بسیج صیادان دانست و خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس جامعه صیادان ایران طرح "بسیج صیادان" ‌را عملی خواهد کرد تا ماهیگیران ایرانی بتوانند در نقش مرزبان در منطقه عمل کنند و از ورود شناورهای صیادی بیگانه و دست‌برد آنها به ذخایر آبی ایران جلوگیری کنند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com