Friday, Aug 18, 2017

صفحه نخست » یک کشته و ۸ زخمی در حمله یک مهاجم با چاقو به مردم در فنلاند

ev32tf_small.jpgدویچه وله - فردی مسلح به چاقو چند نفر را در مرکز شهر تورکو در جنوب غربی فنلاند مجروح کرد. به گفته مسئولان یک بیمارستان در این حمله یک نفر کشته و ۸ تن زخمی شده‌اند. ضارب دستگیر شده است.

به گفته پلیس فنلاند فردی مسلح به چاقو چند نفر را در مرکز شهر تورکو در روز جمعه (۱۸ اوت/۲۷ مرداد) مجروح کرد. به گفته رسانه‌های فنلاندی یک نفر درپی جراحات وارده جان باخته است. منابع امنیتی فنلاند از دستگیری مهاجم خبر دادند.

به گفته پلیس فنلاند، ماموران برای دستگیری مهاجم مجبور شدند به پای او شلیک کنند. پلیس از مردم خواسته که مرکز شهر تورکو را ترک کنند. به گفته رسانه‌ها چندین بار صدای شلیک شنیده شده است. تورکو در جنوب غربی فنلاند قرار دارد و جمعیت آن بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر است.

به گفته شاهدان عینی مهاجم با چاقوی بزرگی به عابران حمله کرده است. در این حمله دست‌کم یک مرد و پنج زن مجروح شده‌اند. مسئولان بیمارستانی که مجروحان به آنجا منتقل شده‌اند، اعلام کردند که در این حمله یک نفر کشته و ۸ تن زخمی شده‌اند.

هنوز هویت ضارب از سوی پلیس اعلام نشده است. تدابیر امنیتی در شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند به ویژه در فرودگاه این شهر نیز تشدید شده است. یوها سیپیلا، نخست‌وزیر فنلاند در توئیتی اعلام کرد که نشست اضطراری دولت به‌زودی برگزار می‌شود.

170818102920.jpg
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com