Monday, Aug 28, 2017

صفحه نخست » ژن خوب ژن پرسشگر مبارز است، حامد آئینه‌وند

Hamed_Ayinehvand_2.jpgاین روزها حسن روحانی که به قول عوام خرش را از پل گذشته می‌بیند، بر خلاف تعهداتی که به مردم و حامیانش داده بود کابینه‌ای سوپر محافظه کار و در بست گوش به فرمان قدرت، به مجلس معرفی کرد تا بدین وسیله اسباب تشفی خاطر آیت ا.. خامنه‌ای و فرماندهان ارشد سپاه را فراهم کند چون آنان که می‌توانند مزاحمت برایش ایجاد کنند و به وسیله بازداشت برادر و سایر اطرافیان تحت فشارش بگذارند و امتیاز خواهی کنند از مردم که نیستند هیچ بلکه گامی جلوترند و بر مردمند و او بر اساس خوانش اشتباهی که از منا فعش دارد مسیر همراهی با آنان را برگزیده است و طولی نخواهد کشید که فرجام آن را خواهد دید.

بسیجی خیبر و پزشک آزاده مهدی خزعلی که جرمی جز حق گویی و حق جویی ندارد و ایام حبس نسبتا طولانی خود پس از کودتای ۸۸ را با کمترین مرخصی گذرانده است بدون تفهیم اتهام جدید، بازداشت کرده‌اند و ایشان که شانی اجل از تضرع به بار گاه همایونی دارد و از تظلم خواهی دستگاه قضایی نا امید است را مجبور کرده‌اند که با اعتصاب غذا وجدانهای بیدار را به قضاوت فرا بخواند.

بی هیچ تردیدی مهدی خزعلی را باید سمبل ژنهای خوبی دانست که مبارزه‌ای پرسشگرانه را با استبداد حاکم آغاز کرده‌اند و پای اعتقاد و آرمان ایستاده‌اند. روا نیست که رئیس جمهور با آن وعده‌های پر طمطراق در خصوص حقوق شهروندی در خصوص بازداشت مهدی خزعلی و اعتصاب غذای او و هم چنین روز نامه نگارانی چون ساسان آقایی و یغما فشخامی این چنین بی اعتنا باشد.

بهتر است که حسن روحانی نگاهی به تاریخ بیندازد و ببیند که سکوت رضایت آمیز اصلاح طلبان از حذف ملی مذهبی‌ها و نهضت آزادی از عرصه سیاسی کشور و عدم دفاع از حقوق شهروندی آنها وخوشحالی اشان از حذف رقبا به کجا انجامید؟ آیا غیر از این بود که سکوت در برابر باز داشت علیجانی‌ها، سحابی‌ها و صابرها در دهه شصت و هفتاد دامنه بازداشت را به مشارکتی‌ها و اصلاح طلبان در دهه هشاد و نود کشاند؟

جناب آقای رو حانی اگر به جای دفاع از حقوق مسلم و انسانی ژنهای به واقع خوبی چون مهدی خزعلی که پر سشگری از استبداد را به جای همراهی با آن بر گزیده‌اند و تا پای جان ایستادند سیاست صبر و سکوت را پیشه کردید یقین بدانید که این سیاست معنایی جز اسارت آینده شما در بر نخواهد داشت. همان گونه که اگر سید محمد خاتمی درست عمل می‌کرد احمدی نژادی پیدا نمی‌شد تا موسوی که سالهای سال از سیاست کناره گرفته بود احساس خطر کند و برای جلوگیری از ادامه کار او، پای به عرصه بگذارد. چرا وزیر اطلاعات شما هیچ موضعی در برابر دستگیری مهدی خزعلی و رو زنامه نگاران ندارد؟ چرامردم باید هزینه دست به سینه بودن وزیر اطلاعات شما رو بدهند؟ پیش از آن که مهدی خزعلی خدایی ناکرده به همرزم شهید خود هدی صابر بپیوندد کاری کنید... و اگرنه وجدان درد فردای شما نه برای خودتان و نه برای ما سودی ندارد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com