Saturday, Sep 9, 2017

صفحه نخست » مأموریت محرمانه فضاپیمای پرتاب‌شده توسط اسپیس‌ایکس چیست؟

15n3867qgr5o0_small.jpgدویچه وله - شرکت اسپیس‌ایکس موفق شد برای اولین بار فضاپیمای بدون سرنشین به فضا پرتاب کند. این اقدام به درخواست پنتاگون انجام شده است. ارتش آمریکا اعلام نکرده هدفش از این پرتاب چه بوده است.

شرکت خصوصی هوافضای اسپیس‌ایکس بنا به درخواست ارتش آمریکا یک فضاپیمای بدون سرنشین را با استفاده از موشک فالکون ۹ به فضا پرتاب کرد.

بنا بر تصاویر منتشره از سوی این شرکت آمریکایی، موشک فالکون ۹ از کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا پرتاب شد.

به دلیل نگرانی‌های ناشی از طوفان سهمگین ایرما و ناپایداری‌های جوی در این منطقه ممکن بود که این پرتاب به تأخیر بیفتد. اما هوای کیپ کاناورال در زمان پرتاب صاف بود و هواشناسان نیز پیش‌بینی کرده بودند که طوفان چند روز دیگر به سواحل جنوب شرقی ایالات متحده خواهد رسید و این، پرتاب را ممکن کرد.

این دومین بار بود که اسپیس‌ایکس از سوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) مأمور پرتاب موشک به فضا می‌شد. در ماه مه این شرکت یک ماهواره تجسسی نیروهای مسلح آمریکا را به فضا پرتاب کرده بود. اسپیس‌ایکس در تلاش است تا مأموریت‌های بیشتری از پنتاگون دریافت کند.

هدف نامعلوم این عملیات

فضاپیمای بدون سرنشین نوع "ایکس ۳۷‌بی" مرموز محسوب می‌شود و پنتاگون اطلاعاتی در مورد هدف پرتاب آن به فضا ارائه نمی‌دهد. در مورد تجهیزات تکنیکی این فضاپیما که با انرژی خورشیدی کار می‌کند نیز اطلاعاتی اندک داده شده است.

این پنجمین مأموریت فضاپیمای X-37B در فضا از سال ۲۰۱۰ تا کنون است. در گذشته این فضاپیما توسط شرکت "یونایتد لانچ آلیانس" که از شرکای شرکت‌های بوئینگ و لاکهید مارتین آمریکایی است به فضا پرتاب شده بود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com