Saturday, Sep 16, 2017

صفحه نخست » داعش مسئولیت انفجار متروی لندن را بعهده گرفت

ISIS_London222.jpgرادیو فرانسه: یک روز بعد از انفجار در متروی لندن که ۳۰ زخمی بر جای گذاشت، هشدار امنیتی در بریتانیا به عالی ترین سطح خود رسیده و نیروهای نظامی و امنیتی در مناطق حساس مستقر شده اند. همزمان پلیس بریتانیا از دستگیری یک جوان هجده ساله در رابطه با انفجار دیروز خبر داد.

به گفته پلیس ضد تروریستی بریتانیا فرد مذکور روز شنبه در منطقه بندری"دوور" در جنوب شرقی بریتانیا دستگیر شده است. منابع پلیس این دستگیری را «مهم» خوانده و گفته اند که تحقیقات در مورد انفجار روز گذشته در حال پیشرفت است.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، با بالا بردن سطح هشدار امنیتی، وضعیت فوق العاده اعلام کرد. او خطاب به مردم بریتانیا گفت پلیس مسلح بیشتری در شبکه های ترانسپورتی و خیابان ها امنیت را بعهده خواهند گرفت و در مناطق حساس نیز نظامیان مستقر خواهند شد. کارشناسان می گویند این اقدامات به معنی آن است که هر لحظه احتمال حملات جدیدی وجود دارد.

روز گذشته انفجار یک بمب دست ساخته در متروی پرسونز گرین در جنوب غربی لندن باعث آتش سوزی و زخمی شدن مسافران یگ واگون شد. به گفته پلیس بمب یاد شده بطور کامل منفجر نشد وگرنه تلفات جدی بر جای می گذاشت.

ساعاتی بعد از آنکه گروه دولت اسلامی مسئولیت انفجار را بعهده گرفت، مارک راولی، رئیس پلیس ضد تروریستی بریتانیا گفت تحقیقات برای دستگیری عامل یا عاملان انفجار ادامه دارد و کارشاسان مشغول بررسی نوارهای ویدیویی ضبط شده و چشمدید شاهدان عینی هستند.

در همین حال روزنامه برمینگهام میل گزارش داده است که یک فرد مسلح با چاقو بعد از ظهر روز جمعه در نزدیکی یکی از متروهای برمینگهام دستگیر شده است.

از آغاز سال جاری بریتانیا شاهد چهار اقدام تروریستی بوده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com