Sunday, Sep 17, 2017

صفحه نخست » نیکی هیلی: شورای امنیت درباره کره شمالی ناتوان است، شاید آن را به پنتاگون بسپاریم

1212c145i0p425_small.jpgرادیو زمانه - فرستاده آمریکا در سازمان ملل گفت که شورای امنیت این سازمان هم‌اکنون توان حل مسئله کره شمالی را ندارد.

نیکی هیلی یکشنبه، ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «سی ان ان» گفت که «ما تقریباً تمام گزینه‌هایی را که می‌توانستیم در شورای امنیت انجام بدهیم، داده ایم. من خوشحال می‌شوم که مسئولیت این موضوع را بدهیم به جیمز متیس (وزیر دفاع). تعداد زیادی گزینه نظامی روی میز وجود دارد، اگرچه در تلاشیم تا هر امکان دیگری را بیازماییم.»

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیروز گفته بود که هدف نهایی این کشور از توسعه سلاح‌های هسته‌ای و توان موشکی دستیابی به «توازن نیرو با آمریکا» است تا « حاکمان آن دیگر جرأت سخن‌گفتن از گزینه نظامی را نداشته باشند.»

تنش‌های بین کره شمالی و آمریکا و متحدانش در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.

کره شمالی در ماه گذشته ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد و مدعی شد که می‌تواند بمب هیدروژنی آزمایش‌شده را بر موشک‌های بالستیک خود سوار کند. پیونگ‌یانگ در این یک ماه، دو بار به پرتاب موشک از فراز آسمان ژاپن دست زد. این کشور پیش از آن نیز بارها آزمایش موشکی کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده نیز شنبه در جمع نظامیان به انتقاد از آخرین آزمایش موشکی کره شمالی پرداخت و گفت: «ما از مردم‌مان، ملت‌هایمان و تمدن‌مان در برابر کسانی که جرأت تهدیدکردن شیوه زندگی ما را به خود می‌دهند، دفاع خواهیم کرد. در برابر کشورهایی همچون کره شمالی که بار دیگر نفرتش از همسایگان و سرتاسر جامعه جهانی را نشان داده است.»

او که به مناسبت هفتادمین سالگرد تشکیل نیروی هوایی ایالات متحده سخنرانی می‌کرد، مدعی شد که «امروز پس از دیدن توانایی‌ها و تعهد شما بیش از همیشه مطمئنم که گزینه‌های ما در برابر خطر کره شمالی هم کارساز هستند و هم منکوب‌کننده.»
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com