Friday, Sep 22, 2017

صفحه نخست » رهبر کره شمالی: ترامپ دارای اختلال روانی است

kim_and_trump.JPGتهران - ایرنا - « کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در واکنش اظهارات تهدیدآمیز ترامپ علیه کشورش گفت: ترامپ اختلال روانی دارد و وی بهای گزافی را بابت تهدید پیونگ یانگ خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کیم در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که پیونگ یانگ را تهدید کرده بود، گفت: کاری می کنم که مردی که منصب رهبر عالی آمریکا (ترامپ) را برعهده دارد، به دلیل سخنرانی اش در مجمع سازمان ملل متحد و تهدید کره شمالی به ویرانی، بهای سنگینی را بپردازد.

دونالد ترامپ سه شنبه 28 شهریور 96 در نخستین نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل به رغم ادعایی که درباره صلح در جهان داشت، کشورهای مختلف را تهدید کرد.
وی درباره کره شمالی هم گفته بود: ایالات متحده مجبور خواهد شد کره شمالی را به طور کامل نابود کند، مگر اینکه پیونگ یانگ از مناقشه هسته ای اش عقب نشینی کند.
وی رهبر کره شمالی را «مرد موشکی» نامید و گفت که کیم در حال ماموریتی انتحاری برای خود و نظام و مردمش است.
ترامپ همچنین پنجشنبه شب فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد که به وزارت خزانه داری این کشور اجازه می‌دهد تا آن دسته از اشخاص و نهادهای خارجی را که با کره شمالی تجارت می‌کنند، تحریم کند.
کره شمالی در ماه های گذشته هدف تحریم‌های شدید کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است.
پیونگ یانگ به تازگی ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داده و موشک‌هایی را از سواحل شرقی این کشور شلیک کرد که برای نخستین بار در سال‌های گذشته، از حریم هوایی ژاپن عبور کرده است.
این موضوع زنگ خطر را برای ژاپن، کره جنوبی و دیگر متحدان واشنگتن در منطقه به صدا درآورده و تنش‌ها را به گونه ای بی‌سابقه افزایش داده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com