Saturday, Sep 30, 2017

صفحه نخست » دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت ۶۳ میلیون دلار به امیر حکمتی محکوم کرد

815d3546ejj3_small.jpgبی بی سی - دادگاهی در آمریکا حکم داده است که ایران باید به امیر حکمتی، نظامی سابق آمریکایی و ایرانی‌تبار، ۶۳ میلیون دلار غرامت بپردازد. آقای حکمتی چهار سال در ایران زندانی بود.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست قاضی آمریکایی نیمی از این مبلغ ۶۳ میلیون دلار را به عنوان غرامت و نیم دیگر را به عنوان جریمه ایران تعیین کرده است.

قاضی در حکم خود نوشته است هیچ مبلغی نمی‌تواند "برخورد بی‌رحمانه و غیرانسانی" را که در زندان‌های ایران با آقای حکمتی شد جبران کند، اما این حکم می‌تواند قدمی برای التیام آقای حکمتی و خانواده‌اش باشد.

امیر میرزا حکمتی بین سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ از تفنگداران دریایی آمریکا بود. او در سال ۱۳۹۰ در سفر به ایران با اتهام جاسوسی بازداشت و در آغاز به اعدام و سپس به ده سال زندان محکوم شد.

هنگامی که آقای حکمتی در ایران زندانی بود، از او اعترافی در تلویزیون ایران پخش شد.

آقای حکمتی یکی از زندانیانی بود که در حاشیه توافق هسته‌ای، ایران و آمریکا با یکدیگر تبادلشان کردند.

او می‌گوید در مدت بازداشت و شکنجه شد و با حبس در سلول انفرادی، کتک خوردن، تهدید، محرومیت از دسترسی مناسب به غذا و مراقبت‌های پزشکی، روبرو بود.

دستگاه قضایی آمریکا این اجازه را داده که از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران برای پرداخت غرامت‌ به شهروندان آمریکایی که از ایران شکایت کرده‌اند استفاده شود.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com