Sunday, Nov 5, 2017

صفحه نخست » توکلی در دادگاه: اتهام من درخواست برای «اظهارنظر» از مردم است

005874mm52b_small.jpgایران اینترنشنال، جلسه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیر سایت الف، روز یکشنبه ۱۴آبان در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
به گزارش ایسنا، مدیر سایت الف درباره اتهام اصلی گفت: «اتهام اصلی این است که چرا من اجازه می‌دهم در سایتی که مدیرش هستم، مردم اظهار نظر کنند و من این اتهام را وارد نمی‌دانم و می‌گویم که وظیفه ماست که این کار را انجام دهیم.»

احمد توکلی پس از خروج از دادگاه گفت: «شاکی اصلی این پرونده معاون دادستان کل و مسئول کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مدعی‌العموم است.»
وی افزود: «اتهام مطرح شده در پرونده این بود که در سایت الف کامنت‌های مردم درج شده که به زعم آن‌ها مجرمانه بوده است. بخشی به نظر آن‌ها نقض دستور شورای عالی امنیت ملی در مورد سران فتنه بود و بخشی هم پخش شایعات و مطالب خلاف واقع که من در خصوص هر دو مورد، جواب دادم.»
توکلی در ادامه گفت:‌ «درباره دسته اول ادعا، کاری که کردیم مقالاتی را در دفاع از نظام چاپ کردیم و به مردم اجازه دادیم که زیر این مطلب اظهار نظر کنند و نظرات مخالف و موافق را نوشتیم. بنابراین نه تنها نقضی نشده بلکه با پاسخ دادن به بعضی از اعتراضات باعث تقویت تصمیم شورای امنیت‌ملی شدیم.»
وی افزود: «درباره ادعای مطرح شده دیگر گفتند که شما مطالب خلاف واقع منتشر کردید، ما آنچه که گفتند را آوردیم. دیدیم همه اینها حق است. مثلاً ما یک کامنت منتشر کردیم که زورگیری رسمی وجود دارد؛ در بحث ثبت سند ماشین که بین ناجا و دفاتر اسناد اختلاف است ما را مجبور می‌کنند که به دفاتر مراجعه کنیم و پول بدهیم، من گفتم راست می‌گویند.»

وبسایت الف، پیشتر یک‌بار به دستور دادستان تهران فیلتر شده بود. این وبسایت بر خبرهای مربوط به پرونده‌های فساد مالی، از جمله برخی از نزدیکان دولت نهم و دهم (محمود احمدی‌نژاد) متمرکز است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com