Monday, Mar 19, 2018

صفحه نخست » فرماندۀ بسیج: نابودی اسرائیل راهبرد حکومت ایران است، ورزشکاران وارد "دیپلماسی ورزش" نشوند

basij_031918.jpgرادیو فرانسه، رئیس سازمان بسیج، سردار پاسدار غلامحسین غیب پرور، در گفتگو با خبرگزاری "مهر" خطاب به ورزشکاران ناراضی کشور گفته است که نابودی اسرائیل آرمان و راهبرد جمهوری اسلامی ایران است و بهتر است، به گفتۀ او، ورزشکاران وارد "دیپلماسی ورزش" نشوند.

رئیس سازمان بسیج این سخنان را در واکنش به اعتراض برخی ورزشکاران کشور به عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی در رقابت های بین المللی ایراد کرده است. او خطاب به ورزشکاران کشور تلویحاً گفته است که دیپلماسی ورزش به آنان ربطی ندارد، زیرا این عرصه به گفتۀ او "صاحب دارد" و معیارها و ارزش های حاکم بر آن همان "ارزش های انقلاب اسلامی و غیرقابل تغییر هستند."

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

سردار غیب پرور اعتراض ورزشکاران ایرانی را نسبت به تبعات عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی "سخنان ناصواب و بد" توصیف کرده و افزوده است : "ما می خواهیم اسرائیل از بین برود و این یک آرمان و راهبرد است."

رئیس سازمان بسیج افزوده است که در قیاس با راهبرد نابودی اسرائیل، مدل آوری و کسب افتخار در رقابت های بین المللی ورزشی موضوعی جانبی است. رئیس سازمان بسیج در پایان گفته است : قابل قبول نیست که به بهانۀ ورزش وارد رابطه با اسرائیل شویم.

اتحادیۀ جهانی کشتی در فوریه گذشته علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی، و مربی وی، حمیدرضا جمشیدی، را از شرکت در مسابقات بین المللی محروم کرد. سه ماه پیشتر در مسابقات جهانی کشتی لهستان حمیدرضا جمشیدی، علیرضا کریمی را مجبور کرد که برای عدم رویارویی با حریف اسرائیلی، رقابت خود را با یک کشتی گیر روس عمداً ببازد.

در واکنش به این اجبار که در اصل سیاست حکومت جمهوری اسلامی ایران است، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران از مقام خود استعفا داد و از رهبران جمهوری اسلامی ایران خواست که به جای ورزشکاران، خود هزینۀ راهبرد و سیاست شان را در قبال اسرائیل بپردازند. او در نامه ای شدیداللحن خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی هشدار داد که در هفت ماه آینده هشت رقابت جهانی پیش روی کشتی گیران ایرانی قرار دارد که در همگی آنها حریفان اسرائیلی نیز حضور دارند. رسول خادم سپس از شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران خواست که در اسرع وقت راه حلی برای معضلی که خود به وجود آورده اند، بیابند.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy