Wednesday, Mar 21, 2018

صفحه نخست » نامه کروبی به خامنه‌ای به تداوم حصر انجامید

hasr_032118.jpgرادیو زمانه - سخنگوی هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی می‌گوید نامه‌ای که مهدی کروبی، یکی از رهبران اعتراضات ۸۸ به علی خامنه‌ای نوشت سبب شد که حصر محصوران ادامه یابد. بهروز نعمتی تلویحاً از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی رفع حصر خبر داده. این کمیته زیر نظر نهادهای اطلاعاتی فعالیت می‌کند.

مهدی کروبی، یکی از رهبران اعتراضات ۸۸، ۱۰ بهمن ۹۶ در نامه‌ای سرگشاده از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواسته بود به جای انتقاد از دیگران پاسخگوی اشتباهاتش باشد. کروبی در این نامه گفته بود مجلس خبرگان به زیر مجموعه نهاد رهبری تبدیل شده، سپاه و بسیج با دخالت در اقتصاد ایران و انحصارطلبی، زمینه‌ساز فسادهای کلان تاریخی شد‌ه‌اند، شورای نگهبان آبروی سیاستمداران را به بازی گرفته و حوزه‌های علمیه هم استقلال خود را از دست داده‌اند. کروبی به خامنه‌ای نصیحت کرده بود به جای تکرار اتهام ارتباط با دشمن و برخوردهای قهرآمیز و سخت‌گیرانه با معترضان سخن آنان را با جان و دل گوش دهد.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

بهروز نعمتی، سحنگوی هیأت رئیسه مجلس سه‌شنبه ۱ فروردین به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است این نامه باعث شد که حصر محصوران ادامه یابد:

«کمیته اقدامات خوبی را برای رفع حصر انجام داده بود و کار تا برخی مراحل به خوبی پیش رفته بود اما اتفاقاتی افتاد که موجب کند شدن این روند شد. به نظر می‌رسد نامه‌ای که آقای کروبی اخیرا منتشر کردند باعث شد وقفه‌ای در این روند ایجاد شود و به اعتقاد من شاید اگر این نامه نبود کار زودتر به نتیجه می‌رسید.»

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی وعده داده که بعد از تعطیلات نوروزی در گفت‌وگو با کمیته یاد شده، درباره شرایط رفع حصر میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی گفت‌وگو می‌کند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ۲۵ اسفند اعلام کرده بود مقام‌های ارشد امنیتی قول داده بودند تا پیش از عید رفع حصر موسوی، کروبی و رهنورد انجام شود اما آن‌ها به وعده خود عمل نکردند. دو روز بعد اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری اسلامی اعلام کرد تصمیم‌‌‌‌گیری در این‌باره به سال ۹۷ موکول شده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy