Friday, Mar 23, 2018

صفحه نخست » پشت پرده بازداشت «صدر هاشمی نژاد» در نیویورک

hashemi_032318.jpgصدای آمریکا، روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی به بازداشت یک ایرانی در آمریکا به اتهام دور زدن تحریم ها و نقل و انتقال میلیون ها دلار پرداخته است: دادستان های آمریکا یک مرد ایرانی را به نقض تحریم های ایالات متحده در پروژه ساخت مسکن در ونزوئلا به نیابت از حکومت جمهوری اسلامی ایران متهم کرده اند.

در اعلام شش فقره جرم در دادگاه فدرال منهتن نیویورک چشم انداز دیپلماتیکی از روابط تهران و کاراکاس ارائه شده که جرم های ادعایی در آن چارچوب انجام گرفته و به تاکید دولت آمریکا به هدف گرفتن ناقضان تحریم ها اشاره شده است.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

«علی صدر هاشمی نژاد» شبکه ای از شرکت های صوری ایجاد کرده و حساب هایی در بانک های خارجی باز کرده بود تا معاملات تجاری اش با ونزوئلا را مخفی کند.

آقای صدر هاشمی نژادظاهرا از طریق نهادهایی در سوئیس، ترکیه و بریتیش ویرجین آیلند بیش از ۱۱۵ میلیون دلار وارد نظام مالی آمریکا کرد تا روابطش با ایران پنهان بماند.

جفری برمن، دادستان منهتن، می گوید: «بازداشت صدر نشان دهنده کارآیی جدی تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران است و این که ناقضان رسوا شده و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.»

علی صدر هاشمی نژاد در ویرجینیا بازداشت و سپس به توطئه برای فریب آمریکا، نقض قوانین تحریم آمریکا، کلاهبرداری و پولشویی متهم شد. وکیل آقای صدر هاشمی نژاد برای اظهارنظر در دسترس نبود.

دولت های ایران و ونزوئلا در سال ۲۰۰۴ موافقت کردند در حوزه های منافع مشترک همکاری کنند. یک سال بعد دو کشور یادداشت تفاهمی را برای ساخت هزاران واحد مسکونی در ونزوئلا امضا کردند.

دادستان ها می گویند «گروه استراتوس» شرکت تحت کنترل صدر و خانواده اش پروژه ساخت ۷ هزار واحد مسکونی در ونزوئلا را به ارزش ۴۷۶ میلیون دلار اداره می کرد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy