Thursday, Mar 29, 2018

صفحه نخست » احمدی‌‌نژاد با بست‌نشینی در امام‌زاده صالح دست به دعا برداشت

ah.jpgرادیو زمانه ـ محمود احمدی‌نژاد، رئیس سابق جمهوری اسلامی در اعتراض به اجرای حکم ۱۵ سال زندان حمید بقایی و بازداشت اسفندیار رحیم مشایی همراه با گروهی از طرفدارانش به امام‌زاده صالح تجریش رفت. صدها نفر از طرفداران او با سر دادن شعارهای مذهبی از احمدی‌نژاد استقبال کردند.

سایت طرفداران احمدی‌نژاد روز گذشته با انتشار فراخوان بست‌نشینی در امام‌زاده صالح اعلام کرده بود که هدف از این‌کار «اصلاح‌ نابسامانی‌ها» ‌ست و از مردم خواسته بود که در این تجمع از هرگونه اقدام غیر قانونی و «کلام توهین‌آمیز» بپرهیزند.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور در دولت دهم متهم است که در ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار یورو و ۵۹۰ هزار دلار پول دستی که قاسم سلیمانی یک روز قبل از پایان کار دولت دهم به احمدی‌نژاد سپرده اختلاس کرده. او که به ۱۵ سال زندان محکوم شده در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

مهران عبدالله‌پور، وکیل حمید بقایی به سایت دولت بهار گفته است که دادیار زندان در گفت‌وگو با بقایی تلاش کرده او را از ادامه اعتصاب غذا منصرف کند. اما بقایی برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود به طور کتبی دو شرط گذاشته است: اعاده دادرسی و برگزاری دادگاه علنی و همچنین مرخصی از زندان.

دادستان تهران اما با درخواست بقایی مخالفت کرده و در ذیل تقاضای کتبی او نوشته: خودکشی در اسلام حرام است.

بقایی هم در نامه جداگانه‌ای به دادستان تهران نوشته که ظلم از خودکشی گناه بزرگ‌تری‌ست. او اعلام کرده که از این پس از نوشیدن آب هم خودداری می‌کند.

سه‌شنبه ۷ فروردین سایت طرفداران احمدی‌نژاد متن دفاعیات حمید بقایی در دادگاه تجدید نظر را منتشر کرده بود. چکیده سخن معاون رئیس سابق جمهوری اسلامی این است: بر فرض که بین قاسم سلیمانی و محمود احمدی‌نژاد پول دستی رد و بدل شده باشد، چرا به جای فرمانده سپاه قدس او را محاکمه کرده‌اند؟ او می‌پرسد من مقصرم یا قاسم سلیمانی؟

حمید بقایی مایل است که با اعاده دادرسی و برگزاری دادگاه علنی، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را با خود هم‌پرونده کند.

محمود احمدی‌نژاد دوشنبه ۶ فروردین در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به اعتصاب غذای حمید بقایی در زندان از علی خامنه‌ای خواسته بود که با «دستوری قاطع از بروز فاجعه‌ای بزرگ و خسارت جبران‌ناپذیر» جلوگیری کند.

بعد از اننتشار این نامه، سردار پاسدار حسین دهقان، مشاور خامنه‌ای در امور دفاعی احمدی‌نژاد را به در کهنه یک مسجد تشبیه کرد که نه می‌توان آن را از جا کند و نه سوزاندش. دهقان در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی رئیس سابق جمهوری اسلامی را به براندازی متهم کرده بود و گفته بود که او قصد دارد رهبری ناراضیان در ایران را به دست بگیرد.

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy