Friday, Mar 30, 2018

صفحه نخست » حسین شیرازی آزاد شد

68D000F4-3437-4934-9548-77985DDB7B4B.jpegزیتون- حسین شیرازی٬ فرزند آیت‌الله شیرازی از مراجع تقلید منتقد جمهوری اسلامی از زندان آزاد شد.

حسین شیرازی پانزدهم اسفندماه بازداشت شده بود. بی‌بی‌سی فارسی امروز خبر آزادی او را منتشر کرد.

بازداشت حسین شیرازی باعث سلسه تظاهراتی در کشورهای مسلمان برعلیه جمهوری اسلامی شده بود. همچنین این بازداشت باعث حمله به سفارت ایران در لندن شده بود.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

علی مطهری٬ نایب رییس مجلس٬ پس از حمله به سفارت جمهوری اسلامی در لندن٬ بازداشت حسین شیرازی را علت این حمله خوانده بود.

عصر روز۱۸ اسفند عده‌ای با پرچم «خادمین المهدی» به سفارت ایران در لندن حمله کردند. حمید بعیدی‌نژاد در پیامی در حساب توییتری خود خبر داده بود که مهاجمان «طرفداران فرقه شیرازی» هستند.

نماینده امور رسانه‌ای آیت‌الله صادق شیرازی گفته بود که مأموران امنیتی با لباس شخصی آیت‌الله شیرازی و حسین شیرازی را پس از درس خارج فقه در قم متوقف کرده و بعد از توهین و ضرب و شتم به حسین شیرازی او را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

حسین شیرازی پیش از بازداشت، به خاطر یک سخنرانی تند در انتقاد از حکومت ایران به دادگاه ویژه روحانیت قم احضار شده بود.

او در آن جلسه، سوگند یاد کرده بود که ولایت فقیه فعلی در ایران موبه مو همان جایگاه فرعون است که براساس تعریف قرآن خود را خداوند قلمداد می‌کند.

منتقدان آیت‌الله شیرازی او را متهم می‌کنند که به دنبال تفرقه شیعه و سنی است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy