Friday, Mar 30, 2018

صفحه نخست » پس‌لرزه‌های اشتباه صداوسیما به نمازجمعه رسید

friP_033018.jpgالقا می‌کنند حجاب را جمهوری اسلامی ابداع کرده است!

ائمه جمعه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مباحث مختلفی از جمله لزوم خرید کالای ملی و همچنین طرح مباحثی چون حجاب اختیاری پرداختند. در این میان امام جمعه خوزستان نیز به اعتراضات اخیر چند روز پیش در خوزستان واکنش نشان داد و آن را ناشی از اشتباه غیر تعمدی صدا و سیما دانست.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهارداشت: کار مناسب با موقعیت و هدف والاداشتن و نوآوری در دستیابی به هدف و اتحاد و انسجام شناخت دشمن نیز از دیگر ویژگی‌های ملت ایران در این مدت بوده است.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی اظهار داشت: تمام اینها تابلوی زیبایی از این ملت را ترسیم کرده است؛ این ملت دارای کشوری است با چند میلیون دانشجوی فارغ التحصیل که در روز نخست این سال وصف آن را از مقام معظم رهبری شنیدید و بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور تاکید شد.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* برخی می‌خواهند همه مشکلات را به گردن آمریکا و یا خود قانون اساسی بیندازند اما عامل اصلی در به هدف نرسیدن در مسائل اقتصادی چیست؟ نمی‌گوئیم کاری انجام نشده اما با توجه به امکانات موجود، تفاوت کار فعلی با کاری که می‌توانست در مسائل اقتصادی صورت بگیرد چقدر است؟

*همیشه ملت ایران با سم مهلکی به نام باندگرایی و قبیله‌گرایی حزبی روبرو بوده‌اند؛ زمانی در زمان شورای انقلاب، شهید بهشتی یک نفر را برای اداره رادیو و تلویزیون انقلاب انتخاب کرد اما عنوان شد این فرد منتخب ضد شماست اما شهید بهشتی عنوان کردند این مسئله مهم نیست و مهم این است که بتواند رادیو و تلویزیون را اداره کند و مهم نیست که از حزب و قبیله من نیست.

امام جمعه خوزستان: اشتباه اخیر صدا و سیما به هیچ وجه تعمدی نبود

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به مساله اخیر پیش آمده در صدا و سیما گفت: اشتباهی انجام شد که به هیچ وجه تعمدی نبوده و اقوام عرب در خوزستان مکدر شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه امروز ۱۰ فروردین، افزود: آیت‌الله موسوی‌جزایری، نمایندگان مجلس خبرگان و شورای اسلامی به صدا و سیما تذکر دادند که این موضوع اصلاح شد. باید دقت داشته باشیم. نباید اجازه دهیم دشمنان سوءاستفاده کنند. دشمن در کمین نشسته است.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* خوزستان به گفته امام راحل دین خود را به اسلام ادا کرد. همه اقوام خوزستان اعم از عرب، لر، بختیاری، دزفولی، شوشتری، بهبهانی، همواره دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند. شاهد این مدعا دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، فرماندهان دفاع مقدس همچون سردار علی هاشمی، اسماعیل دقایقی، احمد سوداگر و فرماندهان جنگ سردار محسن رضایی و علی شمخانی از افتخارات خوزستان هستد. با هوشیاری باید از این مساله ای که صدا و سیما جبران کرد، عبور کرده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان را نخواهیم داد.

* در صدا و سیما اشتباهی انجام شد که به هیچ وجه تعمدی نبوده و اقوام عرب در خوزستان مکدر شدند.

*آنچه که از فضایل امیرالمؤمنین(ع) بیان می‌کنیم به عنوان بنده‌ای از بندگان رسول خداست. دانشمند یهودی خدمت امام علی(ع) رسید و سؤالی از او پرسید، در پایان آن دانشمند یهودی گفت که تو پیامبر هستی؟ امام پاسخ گفت: اف بر تو. من بنده‌ای از بندگان رسول خدا هستم. تمام آنچه که در شخصیت ائمه و امام علی(ع) گفته می‌شود، به عنوان شاگردی از شاگردان رسول خداست.

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy