Friday, Jun 15, 2018

صفحه نخست » گازپروم روسیه برای مشارکت در چهار حوزه گازی ایران آماده می‌شود

Gazprum.jpgایرنا ـ معاون شرکت 'گازپروم' روسیه اعلام کرد که این شرکت برای مشارکت در چهار حوزه گازی ایران آماده می‌شود.

به گزارش ایرنا از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، 'ویتالی مارکلوف' معاون شرکت گازپروم روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی گفت که این شرکت قصد دارد، اسناد برای مشارکت در طرح‌های بهره برداری از چهار حوزه گازی در ایران شامل 'کیش، پارس جنوبی، فرزاد-A و فرزاد-B ' را آماده کند.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

وی افزود: با طرف ایرانی درباره مشارکت در این چهار طرح مذاکره می‌کنیم و پس از تجزیه و تحلیل، شرایط مشارکت را بررسی خواهیم کرد و تصمیم نهایی را اعلام می‌کنیم.

مارکلوف همچنین خاطرنشان کرد که گازپروم امکان تکمیل کارخانه گاز مایع ایران (ال. ان. جی) را بررسی می‌کند.

به گفته وی، احداث کارخانه متوقف شده، اما نیروگاه تولید برق و تجهیزات و دستگاه‌های بزرگ در آن نصب شده است.

معاون شرکت گازپروم تصریح کرد: در زمان حاضر گازپروم وضع فنی این طرح را بررسی می‌کند و پس از پایان مطالعه درباره ورود به طرح 'ایران ال. ان. جی' تصمیم می‌گیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت ملی صادرات گاز ایران، شرکت ملی نفت ایران در نظر دارد یک کارخانه تولید 'ال. ان. جی' (گاز مایع) مشتمل بر دو ردیف فرآیند موازی به ظرفیت سالیانه هر کدام حدود ۵. ۴ میلیون تن ال ان جی، ۲۶۳ میلیون تن پروپان، ۱۹۴ میلیون تن بوتان، ۲۱۳ میلیون تن میعانات گازی و ۱۳۳ میلیون تن گوگرد در سواحل جنوب غربی ایران در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس احداث کند.

طرح ایران ال ان جی به منظور احداث کارخانه مایع سازی گاز طبیعی در منطقه 'تمبک' در ۵۰ کیلومتری شمال غربی عسلویه در حال اجرا است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com