Tuesday, Jul 10, 2018

صفحه نخست » چند نکته کوچک درباره "دربی بزرگ" فرانسه - بلژیک در جام جهانی

France_Belgium.jpgرادیو بین المللی فرانسه ـ تیم ملی فوتبال فرانسه، که برای برای ششمین بار در تاریخ جام جهانی فوتبال، به مرحله نیمه نهایی این جام راه یافته، روز سه‌شنبه دهم ژوئیه، در شهر سن پترزبورگ روسیه مقابل تیم ملی فوتبال بلژیک قرار می‌گیرد.

پیشینه تیم فرانسه در نیمه نهایی

تیم ملی فوتبال فرانسه پیشتر پنج بار به نیمه نهایی جام جهانی فوتبال راه یافته بود: اولین بار در سال ۱۹۵۸ در شهر سولنای سوئد بود که با نتیجه ۵ - ۲ مغلوب برزیل شد. دومین بار، سال ۱۹۸۲ بود که فرانسه در شهر سویل اسپانیا، مقابل تیم آلمان غربی مغلوب شد. از این دیدار به عنوان "درام سویل" نام برده می‌شود.

سومین بازی نیمه نهایی جام جهانی برای تیم فوتبال فرانسه چهار سال بعد در مکزیک رقم خورد که باز هم فرانسه به تیم آلمان غربی باخت.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

اما اولین برد فرانسه در این مرحله از جام جهانی، در سال ۱۹۹۸ زمانی که میزبان بازی‌های جام جهانی بود، اتفاق افتاد. در آن سال تیم فرانسه توانست با نتیجه ۲ - ۱ کرواسی را شکست دهد.

چهار سال بعد، در جام جهانی آلمان، بار دیگر فرانسه پیروز این مرحله بود و با یک گل از پرتغال عبور کرد.

پیشینه بازی‌های فرانسه-بلژیک

در حالی که از بازی فرانسه-بلژیک به عنوان "دربی" یاد می‌شود، این دو تیم تاکنون ۷۳ بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که کفه پیروزی برای بلژیکی‌ها سنگین‌تر است. تیم بلژیک توانسته در ۳۰ بازی پیروز شود و فرانسه فقط به ۲۴ پیروزی دست یافته است. ۱۹ بازی نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.

اولین رویارویی فرانسه و بلژیک در عالم فوتبال به سال ۱۹۰۴ باز می‌گردد که در یک مسابقه دوستانه به مصاف یکدیگر رفتند و به نتیجه سه بر سه رضایت دادند.

آخرین دیدار این دو تیم نیز در سال ۲۰۱۵ در فرانسه انجام شد که بلژیکی‌ها در آن به پیروزی رسیدند.

سایه اروگوئه‌ای‌ها بر بازی فرانسه-بلژیک

در حالی که بلژیکی‌ها، اروگوئه‌‌ای‌ها را از جام جهانی روسیه حذف کردند، برای بازی فرانسه-بلژیک یک داور اروگوئه‌ای انتخاب شده است.

این انتخاب فیفا گرچه غیرقانونی نیست، اما شگفتی هواداران بلژیک را برانگیخته است.

پادشاه بلژیک و همسرش روز سه‌شنبه برای تشویق تیم این کشور به سن پترزبورگ خواهند رفت. بلژیکی‌ها امیدوارند با شکست دادن فرانسه، راه را برای به دست آوردن اولین جام جهانی در تاریخ فوتبال خود همواره سازد.

بخت فرانسوی‌ها برای پیروزی

با این حال شانس فرانسه برای پیروزی در این مسابقه کم نیست. به علاوه اینکه فرانسوی‌ها، برخلاف بلژیکی‌ها سابقه به دست آوردن جام جهانی را نیز دارند.

آنتوان گریزمان، مهاجم تیم فرانسه گفته که این تیم نسبت به جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۶، فشار کمتری را در جام جهانی حس می‌کند. در آن سال، در حالی که انتظارها از فرانسه بالا بود، اما این تیم در فینال مسابقات مقابل پرتغال شکست خورد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com