Friday, Aug 10, 2018

صفحه نخست » برادر ولیعهد عربستان درباره حمله حوثی‌ها به سخنان حذف شده فارس‌نیوز استناد کرد

sardar_081018.jpgایران اینترنشنال - شاهزاده خالد بن‌سلمان سفیر ریاض در واشنگتن و برادر محمد‌ بن‌سلمان ولیعهد عربستان سعودی، با نشر توییتی به اظهارات حذف شده سردار ناصر شعبانی در خبرگزاری فارس اشاره کرده و گفته است که «حکومت ایران به پیروان حوثی خود دستور داده به نفکش سعودی در دریای سرخ حمله کنند».

سفیر سعودی در آمریکا در صفحه توییتر خود نوشته است: «یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، سرلشکر ناصر شعبانی، با تمام وقاحت اعتراف می‌کند که به پیروان حوثی‌شان دستور دادند نفتکش سعودی را در دریای سرخ هدف قرار دهند و اینکه حوثی‌های یمن و حزب‌الله لبنان عمق استراتژیک آنها هستند. البته که حکومت ایران خبر را از خبرگزاری‌هایش حذف کرد».

خالد بن‌سلمان در توییت خود، تصویری از روزنامه اعتماد را به عنوان شاهدی برای گفته‌های خود منتشر کرد.

خبرگزاری فارس‌ روز سه‌شنبه، ۱۶ مرداد از قول سردار ناصر شعبانی نوشت: «به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی‌ها را بزنید و زدند.»

این خبرگزاری تنها چند دقیقه بعد، این خبر جنجال برانگیز را از صفحه خود حذف کرد اما سایر خبرگزاری‌ها از جمله رسانه‌های عربی، با استناد به این خبر حذف شده، اظهارات شعبانی را اعتراف رسمی سپاه به حمایت نظامی تهران از حوثی‌ها به شمار آوردند.

شعبانی در اظهارت خود گفته بود که «حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن عمق عقبه ما (ایران) هستند.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

اظهارات شعبانی، دو هفته پس از حمله حوثی‌ها به دو نفتکش عربستان سعودی در باب المندب بیان شد. ریاض گفته که در این حمله یکی از نفتکش‌ها تنها خسارات جزئی دیده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com