Monday, Aug 27, 2018

صفحه نخست » تایمز اسرائیل: نیروهای ایرانی و سوری با یکدیگر درگیر شدند

toi_082618.jpgبه گزارش خبرنگار «پارسینه»، پایگاه خبری تایمز اسرائیل (+لینک) مدعی شد که طی دو هفته گذشته درگیری‌هایی میان شبه نظامیان مورد حمایت ایران و نیرو‌های ارتش سوریه بر سر یکی از مناطق استراتژیک این کشور در گرفته است و اسرائیل هم با نگرانی تحولات مذکور را دنبال می‌کند.

این نخستین بار است که گزارشی درباره چنین درگیری‌هایی میان دو طرف منتشر می‌شود و ادعا شده که تلفاتی هم به دنبال داشته است.

تایمز اسرائیل البته بدون آن که نام مشخصی را ذکر کند، از رسانه‌های منطقه شرقی البوکمال و «وبسایت‌های معتبر معارضان» به عنوان منبع خبری خود یاد می‌کند.

محل این درگیری در اطراف شهر البوکمال که در نزدیکی گذرگاه القائم در مرز سوریه و عراق قرار دارد ذکر شده که نقطه‌ای استراتژیک برای رفت و آمد میان دو کشور، و با واسطه میان ایران و دریای مدیترانه، است.

البوکمال در شرق منطقه «دیر الزور» و در ساحل رودخانه فرات قرار دارد.

تایمز اسرائیل مدعی است که این درگیری از دوهفته پیش برای کنترل این شهرک، مناطق اطراف آن و گذرگاه مرزی آغاز شده و تبادل آتش مشابهی در نزدیکی شهرک المیادین هم گزارش شده است.

این رسانه اسرائیلی بدون ذکر منبع یا مستنداتی از کشته و زخمی شدن چندین نفر، از جمله یک فرمانده بلندپایه ایرانی الاصل و رزمندگان افغان تیپ فاطمیون که مورد حمایت ایران هستند، خبر داده است. گفته می‌شود درگیری‌ها از چند روز پیش و با تقویت نیرو‌های ایرانی در منطقه از سر گرفته شده است.


ادعا‌های این رسانه همزمان با اتهامات رژیم اسرائیل به ایران مبنی بر تلاش برای حضور دائمی در سوریه مطرح می‌شود.

ایران بار‌ها این ادعا را رد کرده و تاکید کرده است که تنها به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارد و در صورتی که دمشق بخواهد، نیرو‌های ایرانی دمشق را ترک خواهند کرد.

تلاش برای این اختلاف افکنی میان نیرو‌های ایرانی و سوری در حالی صورت می‌گیرد که صبح امروز امیر حاتمی، وزیر دفاع، برای دیدار و گفتگو با مقامات نظامی سوریه درباره بازسازی این کشور به دمشق سفر کرده است.

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy