Saturday, Oct 20, 2018

صفحه نخست » نعمت‌زاده موضوع بدهکاری دخترش و پرونده‌ قضایی علیه او را تأیید کرد

nematzadeh_101818.jpg- شرکت پخش رسا، متعلق به شبنم نعمت‌زاده بیش از ۳۵۰میلیارد تومان به شبکه دارویی کشور بدهکار است.
- امرداد سال جاری نیز خبرگزاری مهر گزارش داد انبار احتکار دارویی که در همان ماه در اطراف تهران کشف شد متعلق به شبنم نعمت‌زاده است.

کیهان لندن - محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت بدهکاری کلان دخترش به شبکه دارویی کشور و وجود پرونده‌ای قضایی علیه او را تأیید کرده است.

ماه‌هاست خبر بدهکاری کلان شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما تا کنون خانواده نعمت‌زاده در این‌باره سکوت کرده بودند. اکنون محمدرضا نعمت‌زاده بدهکاری کلان دخترش به سیستم دارویی کشور را تأیید کرده است.

نعمت‌زاده در این‌باره گفته است: «دخترم در گذشته بر اساس مجوزهایی واردات دارو انجام می‌داد. اما در چند سال گذشته با همکاری فردی یک شرکت پخش راه‌اندازی کرد که در طول یک سال اخیر فروش آنها متوقف شده و مشغول پرداخت بدهی این شرکت است.»

نعمت‌زاده همچنین مدعی شده که «فرد متخلف در شرکت پخش فرار کرده و دخترم درگیر بازپرداخت بدهی‌ها است.»

Shabnam-zeynab-nemaatzadeh.jpgموضوع بدهی شبنم نعمت‌زاده به شبکه دارویی کشور از اسفندماه ۹۶ رسانه‌ای شد. بر اساس خبرهایی که آن زمان منتشر شده بود بدهی‌ شرکت پخش رسا، متعلق به شبنم نعمت‌زاده به شبکه دارویی کشور بیش از ۳۵۰میلیارد تومان بود که ۶۰میلیارد تومان از این رقم طلب شرکت سرمایه‌گذاری شفا دارو از شرکت شبنم نعمت‌زاده است.

به گفته یکی از سهامداران شرکت شفادارو، شبنم نعمت‌زاده در مجموع به این شرکت و دو شرکت دیگر بیش از ۳۵۰میلیارد تومان بدهکار است که این بدهی در زمستان ۹۶ موجب شکایت از او و گشوده شدن پرونده قضایی برای وصول این مطالبات از دختر وزیر سابق شد.

مطالب بیشتر در کیهان لندن

اما این نخستین‌بار نبود که فعالیت‌های اقتصادی خانواده‌ نعمت‌زاده تیتر رسانه‌ها شد. محمدرضا نعمت‌زاده، از نزدیکان حسن روحانی و وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم، از جمله ثروتمندان ایران است که بخش بزرگی از ثروت خود را با تکیه به رانت و دور زدن قوانین کشور به‌دست آورده است؛ در این میان دختران او زینب و شبنم نیز از رانت پدر بی‌بهره نبوده و ثروت کلانی به جیب زده‌اند.

در ابتدای آغاز به کار دولت نخست حسن روحانی وبسایت جهان نیوز به نقل از محمدرضا نعمت‌زاده ثروت او را ۹۳۰ میلیارد تومان و درآمد روزانه او را ۳۶ میلیون و چهارصد هزار تومان اعلام کرد.

در خرداد ۹۳ اشتغال نعمت‌زاده به بیش از یک شغل مورد توجه دیوان محاسبات کل کشور قرار گرفت و مشخص شد او ضمن اینکه وزیر کابینه روحانی است سرپرستی و مدیریت ده‌ها شرکت در امپراتوری اقتصادی خود را نیز به عهده دارد. نعمت‌زاده از سال ۹۱ به بعد عضو هیئت مدیره ۱۸ شرکت‌ بوده است.

در این میان دختران او نیز عضو هیئت مدیره و سهامدار بسیاری از شرکت‌های پدرشان هستند. شبنم نعمت‌زاده مدیرعامل شرکت «رسا فارمد» است؛ شرکتی که در زمینه مواد غذایی، حیوانی، نباتی، آشامیدنی، محصولات وابسته، نباتات و حیوانات زنده، مواد شیمیایی، پلاستیک، دارویی و محصولات وابسته فعالیت می‌کند. پخش رسا که اکنون بدهی کلانی به شبکه دارویی کشور دارد نیز زیرمجموعه شرکت «رسا فارمد» به شمار می‌رود.

شبنم نعمت‌زاده همچنین از واردکنندگان اصلی دارو به ایران است و در حال حاضر عضو هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان مکمل‌های غذایی، رژیمی، ویتامینی و گیاهی ایران است.

در امرداد سال جاری نیز خبرگزاری مهر گزارش داد انبار احتکار دارویی که در همان ماه در اطراف تهران کشف شد متعلق به دختر یکی از وزرای دولت یازدهم است. اظهار نظر سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نشان می‌داد به احتمال زیاد این داروهای قاچاق متعلق به شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت نخست حسن روحانی است.

مطلب قبلی...
مطلب بعدی...


Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy