Thursday, Dec 6, 2018

صفحه نخست » حمله انتحاری به ستاد نیروی انتظامی در چابهار، ظریف امارات را متهم کرد

120618A_top.jpgیورونیوز - حمله انتحاری با خودرو به ستاد نیروی انتظامی چابهار به کشته شدن دست کم ۲ نفر و زخمی شدن ۲۷ نفر انجامید.

در میان مجروحان این حمله که بامداد پنج‌شنبه ۱۵ آذر روی داد، شماری زن و کودک به چشم می‌خورند که به بیمارستان امام علی چابهار اعزام شدند.

رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار گفت که ۲۷ زخمی در بیمارستان این شهر تحت مداوا هستند و حال یکی از آنان وخیم است. وی افزود که زنی باردار، یک نوجوان ۱۶ساله و چهار تن عضو کادر انتظامی از جمله زخمی‌های این حمله انتحاری هستند.

گفته می‌شود عامل این حمله یک نفر بوده که در جریان انفجار کشته شده است.

به گزارش رسانه‌های ایران ستوان دوم پلیس داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده، دو نفری هستند که در این حمله انتحاری جان باخته اند.

مهاجم در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح در حالی که تلاش داشت با خودرو وارد ستاد نیروی انتظامی شود نزدیک در ورودی ستاد متوقف شده و در همان مکان خودرو را منفجر کرد.

خبرگزاری ایرانا اعلام کرد سرهنگ حیدرعلی کیخا فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است، اما این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده‌اند.

به گزارش برخی رسانه‌های ایران گروه انصارالفرقان، از گروه‌های شبه نظامی در منطقه بلوچستان مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده گرفته است.

خبرگزاری فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل این حمله انتحاری در چابهار خبر داده است.

86796.jpg

ظریف تلویحا امارات متحده عربی را به دست داشتن در حمله چابهار متهم کرد

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران این حمله را تلویحا امارات متحده عربی را مسئول این حمله برشمرد.

آقای ظریف در توییتر خود نوشت:‌ «تروریست‌های برخوردار از حمایت خارجی بی‌گناهان را در چابهار می‌کشند و زخمی می‌کنند. چنانکه پیش از این نیز آشکارا اعلام کرده‌ایم چنین جنایت‌هایی بی‌مجازات باقی نخواهد ماند.»

وی همچنین افزود:‌ «دستگاه‌های اطلاعاتی ما در سال ۲۰۱۰ تندروهایی را که از امارات متحده عربی می‌آمدند شناسایی و بازداشت کردند. قول می‌دهم که ایران تروریست‌ها و اربابان‌شان را تسلیم عدالت می‌کند.»

این در حالی است که ساعاتی پیش گروه انصار الفرقان مسئولیت بمبگذاری در بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان ایران را پذیرفت.

گروه انصارالفرقان که پس از تجزیه گروه جندالله تشکیل شد در کوه‌های صعب‌العبور سیستان و بلوچستان مستقر شده است. ایران در خرداد ماه سال گذشته اعلام کرد مولوی جلیل قنبرزهی رهبر این گروه را طی عملیاتی کشته است.

مطالب بیشتر در سایت یورونیوز

صبح پنجشنبه فردی که با یک خودروی وانت قصد ورود به مقری انتظامی در بندر چابهار را داشت پس از توقف خودرویش از سوی مأموران آن را منفجر کرد. در پی این اقدام دو مأمور نیروی انتظامی جان باختند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

واکنش‌های داخلی به حمله چابهار

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حمله انتحاری چابهار را محکوم کرد. آقای رضایی در توییر خود نوشت:‌ «چابهار پاره‌ای از وجود کوه‌پیکر ایران است. با سوزن خیاطی به جنگ فیل رفتن، نتیجه‌اش روشن است.»

از سوی دیگر مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران اعلام کرد این کمیسیون به زودی حمله چابهار را بررسی می‌کند.

همچنین سخنگوی سپاه پاسداران نیز از تصمیم سپاه برای یافتن و مجازات عوامل تروریستی چابهار خبر داد.

رمضان شریف گفت:‌ «گروهک‌های تروریستی عمدتا با سرویس‌های امنیتی بیگانه مانند کشور عربستان مرتبط هستند و همواره سعی دارند ناامنی‌هایی را در مناطق مرزی ما ایجاد کنند.»

وی افزود:‌ «این حملات تروریستی پاسخ‌های کوبنده‌ای در پی دارد.» ‌Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com