Saturday, Jan 26, 2019

صفحه نخست » ایران فرانسه را تهدید به قطع رابطه کرد

france_012519.jpgوزارت امور خارجه ایران به هشدار فرانسه در باره برنامه موشک‌های بالستیک واکنش نشان داده و بار دیگر تاکید کرده جمهوری اسلامی در باره توان موشکی خود مذاکره نمی‌کند.

بی بی سی - ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، روز جمعه به ایران هشدار داد که اگر گفت‌وگوها بر سر برنامه موشک‌های بالستیک بی‌نتیجه باشد، فرانسه آماده اعمال تحریم‌های جدیدی علیه این کشور خواهد بود.

ایران می‌گوید برنامه موشکی این کشور جنبه دفاعی دارد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تهدید به اعمال تحریم‌های جدید توسط فرانسه را "خلاف روح حاکم" بر مذاکرات میان دو کشور خوانده است.

آقای قاسمی هشدار داده وضع هر نوع تحریم تازه توسط کشورهای اروپایی "منجر به تجدیدنظر" در نحوه تعاملات با این کشورها خواهد شد.

وزیر امور خارجه فرانسه در همین حال از ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای ادامه تجارت با ایران که به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا صورت می‌گیرد حمایت کرده ولی گفته است که کشورش خواهان محدود شدن برنامه موشکی ایران است.

وزیر امور خارجه فرانسه گفته است اگر مذاکرات در این مورد به جایی نرسد، ما برای تحریم آماده هستیم و طرف ایرانی هم از این موضوع اطلاع دارد.

با تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های غیرآمریکایی در صورت تجارت با ایران مجازات و از حضور در بازار آمریکا محروم می‌شوند.

کشورهای اروپایی هنوز به برجام متعهد هستند و ایران نیز تا کنون در این توافق حضور دارد اما از این که اروپا به "تعهداتش" در قبال برجام عمل نمی‌کند، ناراضی است.

ایران اخیرا به اروپا در مورد عمل به تعهداتشان هشدار داده‌ و می‌گوید وضعیت نمی‌تواند به این شکل ادامه پیدا کند.

پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود گزارش داده بود بریتانیا، فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا در حال بررسی وضع تحریم‌های جدیدی علیه ایران هستند. این تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت مسافرت اعضای سپاه پاسداران و افراد مرتبط با برنامه موشکی ایران خواهد بود.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy