Saturday, Jan 26, 2019

صفحه نخست » فیس‌بوک پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر را به هم وصل می‌کند

fb_012519.jpgایران اینترنشنال - شرکت فیس‌بوک در نظر دارد ویژگی پیام‌رسانی اپلیکیشن‌های واتس‌اپ، اینستاگرام و فیس‌بوک مسنجر خود را با هم تلفیق کند. با اعمال این تغییر، کاربران هر یک از این برنامه‌ها می‌توانند برای یکدیگر پیام ارسال کنند.

ادغام ویژگی ارسال پیام بین این سه اپلیکیشن به معنی راه‌اندازی یک ابزار تازه یا تعطیلی پیام‌رسان‌های فعلی نیست، بلکه فیس‌بوک می‌خواهد زیرساخت فنی برنامه‌های ارتباطی خود را به شکل هماهنگ با هم بازطراحی کند.

پس از این اتفاق، در صورتی که کاربری از اینستاگرام استفاده کند، می‌تواند از همان جا برای کاربر دیگری که تنها واتس‌اپ را روی گوشی خود نصب کرده است پیام ارسال کند.

فیس‌بوک می‌گوید کلیه پیام‌های رد و بدل شده در این ساختار به شکل کامل رمزنگاری خواهند شد.

یکی از سخنگو‌های فیس‌بوک در این رابطه گفت: «ما می‌خواهیم بهترین تجربه ممکن از پیام‌رسانی را ایجاد کنیم. مردم می‌خواهند پیام‌رسانی سریع، ساده، قابل اعتماد و خصوصی داشته باشند.»

این مسئول فیس‌بوک همچنین گفت فرآیند شناسایی جزئیات این طرح و پیاده‌سازی آن طولانی و پیچیده خواهد بود، اما کار آن از همین حالا شروع شده است.

فیس‌بوک امیدوار است با اعمال این تغییرات در سطح شبکه وسیع خود بتواند کاربرانش را بیش از گذشته در تعامل با یکدیگر نگه دارد و به انتخاب اول کاربران برای خدمات پیام‌رسانی تبدیل شود.

پیاده‌سازی چنین قابلیتی همچنین به این شرکت امکان را می‌دهد تا از نظر نمایش تبلیغات، پلت‌فرم قدرتمندتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. طی ماه‌های گذشته رشد درآمد فیس‌بوک از طریق تبلیغات کند شده است.

فیس‌بوک بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری در جهان کاربر دارد و با تلفیق کانال‌های مختلف خود می‌تواند به شکل بهتری با رقبایی مانند iMessage اپل و خدمات پیام‌رسانی گوگل رقابت کند.

این شرکت سال گذشته میلادی را با دشواری‌های شدیدی پشت سر گذاشت و رسوایی‌های مربوط به انتشار داده‌های خصوصی کاربران در نوبت‌های مختلف باعث شد اعتماد مردم به آن بیش از هر زمان دیگری کاهش پیدا کند؛ مساله‌ای که باعث ایجاد کمپین‌هایی برای حذف فیس‌بوک از روی گوشی‌ها هم شد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy