Tuesday, Jan 29, 2019

صفحه نخست » طغیان قیمت بلیط هواپیما در آستانه تعطیلات بهمن‌ماه

ticket.jpgایرلاین‌ها برای تعطیلات ۱۸ تا ۲۲ بهمن برنامه ویژه‌ای دارند که مهمترین آن سبقت گرفتن قیمت بلیط پرواز‌های پرمخاطب از سقف قیمت مصوب است.

فرارو- اگر می‌خواهید در تعطیلات پیش رو برای یک سفر برنامه‌ریزی کنید، تا بلیط‌های هواپیما بیشتر از این گران نشده اقدام کنید. کمتر از دو هفته به تعطیلات ۲۲ بهمن باقی مانده. به خصوص که شنبه ۲۰ بهمن به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) تعطیل رسمی بوده و احتمالا یک تعطیلات چهار پنج روزه بعد از مدت‌‎ها نصیب کارمندها، دانشجو‌ها و دانش‌آموزان شود. بهترین فرصت برای یک سفر خانوادگی در حال نزدیک شدن است و همین موارد تاثیرات خود را روی قیمت بلیت هواپیما گذاشته. قیمت بلیط هواپیما در شرایط عادی تقریبا نصف سقف قیمت‌هایی است که مهرماه امسال تصویب شد. این سقف قیمت‌ها عموما رعایت می‌شود، اما امان از زمانی که تعطیلات این‌چنینی پیش رو باشد. در این شرایط نه‌تن‌ها قیمت‌ها سر به فلک می‌کشد، بلکه همین بلیط‌های گران‌قیمت را هم باید با کلی دردسر پیدا کرد. بیاید با هم ببینم قیمت بلیط هواپیما برای تعطیلات پیش رو چه وضعیتی دارد...

تهران - مشهد؛ ۶۵۰ هزار تومان
بلیط رفت برای سفر تهرانی‌ها به مشهد در تاریخ چهارشنبه ۱۷ بهمن از ۳۸۰ تومان شروع می‌شود به بالا. آن هم اگر همین الان بخرید چراکه تنها به تعداد انگشتان دست ظرفیت باقی مانده. اگر جا بمانید باید حدود ۶۵۰ هزار تومان برای بلیط رفت کنار بگذارید. این درحالی است که سقف قیمت بلیط هواپیما در این مسیر ۳۹۰ هزار تومان است.

تهران - شیراز؛ ۴۵۰ هزار تومان
بلیط هواپیما برای شیراز پنج‌شنبه ۱۸ بهمن گران‌تر از چهارشنبه (به عنوان آغاز تعطیلات) است. حداقل قیمت بلیط تهران شیراز ۳۴۰ هزار تومان است و قیمت دیگر پرواز‌ها تا ۴۵۰ هزار تومان می‌رسد. حداکثر قیمت مصوب برای این مسیر ۳۸۰ هزار تومان است.

تهران - تبریز؛ ۳۲۰ هزار تومان
قیمت بلیط پرواز تهران تبریز برای روز چهارشنبه ۱۷ بهمن از ۲۳۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۳۲۰ هزار تومان می‌رسد. این مسیر پروازی آنچنان افزایش قیمتی ندارد و هنوز آنچنان از سقف قیمت مصوب ۳۱۰ هزار تومانی سبقت نگرفته است.

تهران - اصفهان؛ ۲۸۰ هزار تومان
اگر اصفهان را برای سفر در تعطیلات پیش رو انتخاب کرده‌اید باید هر چه زودتر برنامه سفرتان را تنظیم کنید. چراکه برای روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه تنها یک پرواز به اصفهان وجود دارد که ظرفیت آن در حال تکمیل است. اگر چهارشنبه پرواز کنید‏ ۲۴۰ هزار تومان و اگر پنجشنبه پرواز کنید باید ۲۸۰ هزار تومان کنار بگذارید. سقف قیمت برای این مسیر ۲۹۰ هزار تومان تصویب شده.

تهران - کیش؛ ۸۰۰ هزار تومان
بلیط هواپیما به مقصد کیش روز پنجشنبه ۱۸ بهمن را اگر امروز نخرید کلی ضرر خواهید کرد. چراکه تنها یک ظرفیت برای پرواز ۵۳۰ هزار تومانی باقی مانده و اگر آن را از دست بدهید باید حدود ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنار بگذارید. این درحالی است که سقف قیمت مصوب برای پرواز تهران - کیش تنها ۵۱۰ هزار تومان است.

اهواز - مشهد؛ ۵۲۰ هزار تومان
اگر ساکن خوزستان هستید و در نظر دارید تعطیلات پیش رو را در مشهد بگذرانید، باید هرچه زودتر برای تهیه بلیط اقدام کنید، چون روزی تنها یک پرواز از اهواز به مقصد مشهد انجام می‌شود. بلیط این پرواز روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ۴۸۰ هزار تومان و روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۵۲۰ هزار تومان است. قیمت این بلیط‌ها شرایط خوبی دارد. چراکه سقف قیمت تعیین شده برای این مسیر ۵۴۰ هزار تومان است.

شیراز - مشهد؛ ۴۶۰ هزار تومان
شیرازی‌ها تنها یک فرصت برای پرواز به مقصد مشهد دارند. آن هم هزینه‌اش حدود ۴۶۰ هزار تومان است و تنها ۹ نفر ظرفیت باقی مانده. سقف قیمت مصوب برای این مسیر پروازی ۴۸۰ هزار تومان است.

تبریز - مشهد؛ ۵۰۰ هزار تومان
سقف قیمت مصوب برای پرواز تبریز به مقصد مشهد ۵۵۰ هزار تومان است. سقفی که برای تعطیلات ژیش رو هم رعایت شده و پرواز پنجشنبه ۱۸ بهمن از تبریز به مشهد ۵۰۰ هزار تومان است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy