Tuesday, Jan 29, 2019

صفحه نخست » تجمع اصولگرایان در سفارت ونزوئلا در تهران برای حمایت از مادورو

venzuela_iran.jpgالعربیه - سفارت ونزوئلا در تهران پایتخت ایران سه‌شنبه ۲۹ ژانویه شاهد تجمعی از شخصیت‌ها و فعالان اصولگرا در حمایت از دولت نیکلاس مادورو بود که این روزها با اعلام ریاست‌جمهوری موقت رئیس پارلمان، زیر فشار بین‌المللی قرار دارد.

خبرگزاری ایسنا، تجمع کنندگان را «گروهی از سازمان‌های مردم نهاد»، «حامیان نظام ضد امپریالیستی» و «گروهی از دانشجویان» معرفی کرد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم شماری از شخصیت‌های اصولگرا از جمله محمد علی رامین از مدیران دولت محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران و حمید رسایی از نمایندگان اصولگرای سابق مجلس ایران سخنرانی کردند.

venzuela_iran_2.jpgvenzuela_iran_3.jpg

خوان گاویدو رئیس پارلمان ونزوئلا که اکثیرتش در دست اپوزیسیون است، هفته گذشته خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت اعلام کرد.

ایالات متحده آمریکا، کانادا و شماری از کشورهای آمریکای لاتین، گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت به رسمیت شناختند.

کشورهای اروپایی ضرب الاجلی ۸ روزه برای مادورو اعلام کردند تا در این مدت برای برگزاری انتخابات فراخوان دهد؛ در غیر این صورت گوایدو را به رسمیت خواهند شناخت.

مطالب بیشتر در سایت العربیه

در این میان کشورهایی همچون روسیه، ایران و ترکیه، از مادورو اعلام حمایت کردند.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy