Wednesday, Aug 14, 2019

صفحه نخست » جزئیات جدید از اتهامات اقتصادی علیه علی شمخانی و خانواده‌

borj_081419.jpg- سیدمهدی صدرالساداتی داماد محمدرضا مدرسی عضو شورای نگهبان اسناد تازه‎ای از مفاسد اقتصادی خانواده شمخانی را منتشر کرده که در آنها پای املاک و زمین‎های میلیاردی در میان است.
- منابع نزدیک به شمخانی ادعا می‎کنند خبرسازی‌های مغرضانه و هدفمند علیه او و خانواده‌اش ناشی از برخی اغراض سیاسی است!
- صدرالساداتی می‎گوید با اینکه توسط داماد شمخانی تهدید شده اما دست از این افشاگری بر نمی‌دارد.

کیهان لندن - سیدمهدی صدرالساداتی طلبه‎ای است ساکن قم که در ماه‌های گذشته با گروهی از جوانان «عدالتخواه» به افشای مفاسد اقتصادی مدیران و مقامات ارشد جمهوری اسلامی و اطرافیان آنها می‎پردازد. او به تازگی یقه دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی و اطرافیان او را گرفته است.

صدرالساداتی که داماد محمدرضا مدرسی عضو شورای نگهبان است اخیراً در اینستاگرام خود با طرح این پرسش که «کی سیر می‎شوید؟» اسنادی از املاک و دارایی‎های علی شمخانی دبیر شورای ‎عالی امنیت ملی، آذرمیدخت طباطبایی همسر شمخانی و دختر و داماد او را منتشر کرده است.

بر اساس آنچه در این اسناد آمده و چند عکس و ویدئو پیوست آنهاست، خانواده شمخانی برج‌سازی می‎کنند و چندین ملک میلیاردی با متراژهای بالا در خیابان وزرا (خالد اسلامبولی) و سلطنت‌آباد (پاسداران) و مناطق دیگر دارند.

او می‌گوید دختر شمخانی و همسرش نمایندگی «ایران خودرو» را با شش هزار متر زمین خریده‎اند و در لواسان نیز مشغول ساخت و ساز هستند. برج خانوادگی در خیابان فرشته در ملکی ۲۶۰۰ متری به نام همسر شمخانی است و این خانواده املاکی نیز در اهواز و دزفول و شمال دارند.

👈مطالب بیشتر در کیهان لندن

او از شمخانی پرسیده «مگر امام نگفت اگر یک منزل زائد درست کردید مردم به شما اشکال می‎گیرند؟ چرا کسی اشکال نمی‎گیرد؟ چرا همه سکوت کردند؟ امنیت ملی به خطر می‎افتد؟ امنیت ملی را دست شما دادیم که زود به خطر نیافتد!»

این افشاگری‎ها بازتاب زیادی در شبکه‎های اجتماعی داشت اما رسانه‎های رسمی در مورد آن سکوت کرده‌اند.

صدرالساداتی در ماه‎های اخیر چندین مورد مفاسد سازمانیافته از جمله شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» و پرونده‌های صندوق بازنشستگی یا شهرک کلاک را افشا کرد. در برخی از این پرونده‎ها ردّ پای اکبر طبری معاون اجرایی رییس سابق قوه قضائیه که اخیراً بازداشت شد به چشم می‎خورد. آنچه صدرالساداتی افشا می‎کند اغلب توسط رسانه‎ها و مراجع قضایی پیگری می‎شود و احتمالاً می‌تواند مربوط به ارتباط خانوادگی او باشد. این در حالیست که تجربه نشان می‎دهد اگر یک خبرنگار یا فعال رسانه اقدام به افشای چپاول‎ها و مفاسد مقام‎های ارشد نظام کند بجای آنکه ادعاها پیگیری شود و متهمین مورد باز و خواست قرار بگیرند، افشاگر گرفتار می‎شود چنانکه یاشار سلطانی روزنامه‎نگار پس از افشای نجومی‌‎خواران و نجومی‎بگیرها بازداشت شد. اما ظاهرا صدرالساداتی تا کنون در حاشیه‎ی امن حرکت کرده است.

جریانات مشکوک سیاسی، اغراض هدفدار!

سه‎شنبه شب ۲۲ امرداد، رسانه‎های رسمی داخلی به نقل از یک منبع نزدیک به شمخانی مدعی شدند «جریانات سیاسی مشکوک به دنبال ترور شخصیت مقامات عالی کشور هستند.»

در این خبر آمده است، «خبرسازی‌های مغرضانه و هدفمند که طی ماه‌های گذشته علیه دریابان شمخانی و خانواده ایشان انجام شده، ناشی از برخی اغراض سیاسی بوده که در صورت لزوم سرشاخه‎های داخلی و خارجی آن معرفی شده و به اطلاع رسانه‎ها خواهد رسید.»

این منبع مطلع با اشاره به ساز و کارهای قانونی موجود در خصوص رصد و رسیدگی به اموال و دارایی‌های مقامات مسئول کشور و خانواده آنها گفت، «کلیه اموال منقول و غیرمنقول مسئولین ارشد جمهوری اسلامی و میزان و منشاء آن به صورت مستمر از سوی نهادهای قانونی در معرض ارزیابی بوده و فضاسازی‎های غیرمستند و بی‌اساس در این خصوص کاملاً جهت‌دار و با رویکرد ترور شخصیت مقامات عالی کشور دنبال می‎شود.»

در این متن اما اسناد مربوط به املاک و دارایی‎ها و ساخت و سازهای شمخانی و اطرافیان او رد و تکذیب نشده است.

تهدید صدرالساداتی

صدرالساداتی امروز، چهارشنبه ۲۳ امرداد، در اینستاگرامش با نام بردن از خبرگزاری‎هایی که متن منبع نزدیک به شمخانی را منتشر کرده‌اند می‌نویسد: «خوب بشناسید خبرگزاری‎ها را چگونه اصل خبر را که با سند و مدرک و پروانه شهرداری مطرح کردم، هیچکدام اشاره‌‏ای هم نکرده‎اند و یک منبع آگاه که معلوم نیست چه کسی هست را تیتر می‎کنند! اینجا ایران است... نکته دوم: من نه باند مخوف دارم نه محافظ نه خارج‌نشین هستم، یک طلبه هستم در قم، آدرس و کار و زندگی من را می‌دانید. بنده مثل بعضی اعضای خانواده اینها دائم انگلیس نیستم و نمی‌روم. دیروز دامادشان مرا تهدید کرده که میایم قم حسابت را می‌رسم، نه از تهدید این آقا می‌ترسم و نه از برچسب جاسوس و انحرافی و نه از زندان و کتک... بجای (منبع آگاه) و برچسب زدن و استفاده ابزاری از خبرگزاری‎ها ، بیایید پاسخ بدهید که این اسناد کدامش دروغ است؟ مدل طفره رفتن بیست سال پیش گذشت.»

داماد شمخانی حسن میرمحمدعلی است که اوایل اردیبهشت با حکم قضایی ظاهرا فقط بخشی از ویلای او در لواسانات تخریب شد. در رسانه‎ها پای نوه سه ساله شمخانی هم به میان کشیده شده چرا که گویا بخشی از تخلفات زیر نام او انجام شده است!

سردار اسلام هستید، آبروی شما آبروی نظام است!

چندین کانال ارزشی با مخاطبان نسبتاً پرشمار نیز به این افشاگری‌ها واکنش نشان داده‌اند از جمله کانال تلگرامی «قدس» که نوشت، «سخن ما با آقای شمخانی این است که جنابعالی فقط آقای شمخانی نیستید. سردار اسلام هستید، دبیر شورای ‎عالی امنیت ملی هستید و مورد اعتماد رهبری معظم انقلاب و ریاست جمهوری اسلامی. خواه ناخواه آبروی شما آبروی نظام است. پس دفاع از خود و پاسخ به شایعات تنها حق شخصی شما نیست بلکه حق انقلابی و ملی ما هم هست. اگر شایعه‌پراکن‌ها دروغ می‎گویند با صدای رسا تکذیب کنید و اگر راست می‎گویند با اقتدار و عزت کناره‌گیری کنید.»

از قرار معلوم، صدرالساداتی به پشتوانه‎ی روابط خانوادگی توانسته در موارد مختلف طی ماه‎های اخیر از زد و بندهای درون حکومتی، چپاول‎ها و مفاسد اسناد و مدارک محکم به دست آورد و افشا کند. وی چند مرتبه نیز در اینستاگرامش اعلام کرده با وجود تهدیدها و فشارها این راه را ادامه خواهد داد. با این حال او و یا دقیق‎تر جریانی که وی بر آن تکیه دارد، دست روی یکی از بانفوذترین مهره‎های نظام گذاشته‌اند که طی سال‎های اخیر علاوه بر اینکه مورد اعتماد علی خامنه‎ای است در تصمیمات کلان نظام به ویژه در حوزه‎های امنیتی اثرگذار بوده است. علنی کردن فعالیت‎های اقتصادی و دارایی‎های یک مقام عالی رتبه‌ی نظام و خانواده او به همراه تصاویر املاک و مستندات و افشای اینکه آنان تهدید نیز کرده‌اند، نیاز به پشتوانه‌ای در داخل نظام دارد که از دسترس مردم عادی خارج است. چه کسانی برای گرفتن یقه‌ی شمخانی چراغ سبز نشان داده‌اند؟! این موضوع مهمی است که باید منتظر ماند و دید عاقبت این نزاع درون حکومت که روز به روز گسترده‌تر می‌شود به کجا می‌‏رسد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com