Monday, Sep 16, 2019

صفحه نخست » وزیر خارجه آلمان: وضعیت در خلیج فارس به شدت نگران‌کننده است

maas.jpgدویچه وله - وزیر امور خارجه آلمان ضمن محکوم کردن حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان، نسبت به افزایش تنش در منطقه ابراز نگرانی کرده است. یورگن هاردت، سخنگوی اتحادیه احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی نیز به ایران هشدار داده است.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان با انتشار یک پست توییتری، موضع و رویکرد این کشور را در قبال حملات پهپادی به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص عربستان بیان کرده است.

هایکو ماس، این حملات را محکوم کرده و گفته است که هیچ چیز نمی‌تواند این حملات را توجیه کند. افزون بر آن، هایکو ماس این حملات را خطری بزرگ برای افزایش تنش در منطقه ارزیابی کرده است.

وزیر امور خارجه آلمان گفته است که این کشور در همراهی با متحدان خود اقدام به تحلیل و بررسی این حملات خواهد کرد. او هدف از این اقدام را شناسایی مسئولانه عامل این حملات اعلام کرده است.

مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

هایکو ماس در عین نسبت به اوضاع سیاسی حاکم بر خاورمیانه ابراز نگرانی کرده است.

"بازی با آتش"

یورگن هاردت، سخنگوی فراکسیون دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان به ایران هشدار داده و آن کشور را از "بازی با آتش" برحذر داشته است.

سخنگوی فراکسیون اتحادیه دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان از ایران و شورشیان حوثی خواسته است در راستای تنش‌زدایی اقدام کنند.

یورگن هاردت به اهمیت خاورمیانه از منظر امنیتی اشاره کرده و حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدیدترین شکلی محکوم کرده است.

سخنگوی فراکسیون اتحادیه دو حزب یاد شده تاکید کرده است که محتمل نیست که شورشیان حوثی بدون هماهنگی با ایران دست به چنین حمله‌ای زده باشند. یورگن هاردت، در عین حال تاکید کرده که آلمان باید منتظر روشن شدن جزییات بیشتر این حمله باشد.

او گفته است که ایران در حال حاضر با "آتش بازی می‌کند. " یورگن هاردت در ادامه اظهارات خود به از سرگیری غنی‌سازی اورانیوم، توقیف نفتکش‌ها در تنگه هرمز و خرابکاری در زیرساخت‌های اقتصادی عربستان اشاره کرده و از ایران خواسته است تا به موازین و مقررات بین‌المللی پایبند بماند.

سخنگوی فراکسیون دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان به ایران هشدار داده است که هرگاه این کشور تغییری در سیاست و رویکرد خود ندهد، آلمان و اتحادیه اروپا چاره‌ای مگر تجدید نظر کردن در سیاست‌های خود در قبال ایران نخواهند داشت.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com