Sunday, Sep 15, 2019

صفحه نخست » ریاض و متحدان آن، ایران را مسئول حمله به عربستان دانستند

sauAttack_091419.jpgرادیو بین المللی فرانسه - سخنگوی کشورهای عرب خاورمیانه به رهبری عربستان امروز اعلام کرد که سلاح های به کار رفته در دو حملۀ اخیر به تأسیسات نفتی عربستان همگی متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

سرهنگ سعودی، تورکی المالکی، با اعلام این مطلب افزود که "تحقیق دربارۀ این حملات ادامه دارد و همۀ نشانه ها بر این دلالت دارند که سلاح های استفاده شده ایرانی هستند."

سخنگوی ائتلاف کشورهای عربی علیه حوثی های یمن همچنین تصریح نمود که تحقیق دربارۀ منشاء این حملات نیز ادامه دارد. سرهنگ المالکی تأکید کرده است که "برخلاف ادعای حوثی های یمن این حملات از خاک این کشور صورت نگرفته است." به گفتۀ سرهنگ المالکی، "حوثی های یمن تنها ابزاری در دست سپاه پاسداران و رژیم تروریستی ایران هستند."

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو بین المللی فرانسه

مایک پمپئو وزیر امور خارجۀ آمریکا شنبه گذشته اعلام کرد که هیچ تردید در مورد مسئولیت ایران در حملات روزهای گذشته به تأسیسات نفتی عربستان وجود ندارد. عالیترین مقامات دولت آمریکا جمهوری اسلامی ایران را مسبب این حملات می دانند و خود رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این کشور آماده است که واکنش درخور را نسبت به این حملات از خود نشان بدهد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy