Wednesday, Jan 15, 2020

صفحه نخست » "شهرداد روحانی از ایران فرار کرده"، جنجال در شب اجرای ارکستر سمفونیک تهران

OSym.jpgدویچه وله - برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پنجشنبه شب فضای تالار وحدت هنگام اجرای ارکستر سمفونیک تهران متشنج بوده است. بر اساس این گزارش منوچهر صهبایی، رهبر مهمان ارکستر، با بیان آن‌چه "اظهارات تند نسبت به شهرداد روحانی" خوانده شده باعث خشم و واکنش نوازندگان شده است.

برخی کاربران در توییتر نوشته‌اند که صهبایی، شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر را "مطرب" خوانده است.

👈مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

به گزارش ایرنا، در قسمت دوم اجرا، نوازندگان ارکستر اعلام کردند اظهارات صهبایی "قابل قبول آن‌ها نیست" و از این رو بر صحنه حاضر نمی‌شوند. آن‌ها نهایتا به شرط حضور نداشتن منوچهر صهبایی بر روی صحنه رفتند و بدون رهبر به اجرای قطعاتی پرداختند.

گفته می‌شود که چندی پیش روابط عمومی بنیاد رودکی در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرده بود که شهرداد روحانی به دلیل عارضه قلبی، اجرای پیش روی ارکستر سمفونیک را رهبری نخواهد کرد و به جای او منوچهر صهبایی به روی صحنه خواهد رفت.

اما ایرنا می‌نویسد که شب گذشته منوچهر صهبایی گفت که "آن‌چه درباره عدم حضور شهرداد روحانی خوانده‌اید و شنیده‌اید دروغ محض است. " بنا بر گزارش کاربران او گفته که "شهرداد روحانی از ایران فرار کرده است. "

***

شب پرحاشیه تالار وحدت - صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!

به گزارش بی بی سی ماجرا از این قرار بود که بنیاد رودکی چند روز پیش اعلام کرد که آقای روحانی به‌دلایل پزشکی نمی‌تواند به عنوان رهبر کنسرت بر صحنه حضور یابد و به درخواست او، آقای صهبایی رهبری ارکستر را به عهده خواهد گرفت.

اما وقتی آقای صهبایی برای اجرا روی صحنه رفت، ابتدا از "عملیات عمرانی پهنه رودکی" و" تاثیر منفی" آن بر مراجعان بنیاد رودکی انتقاد کرد و سپس افزود: "آقای روحانی دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! بنابراین اگر چیز دیگری همچون دلایل پزشکی و از این دست مسائل نوشته‌اند من قبول ندارم."

0111.jpgآقای صهبایی با اظهار تاسف نسبت به حوادث اخیر در ایران و سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: "ما هم نمی‌توانیم به این اتفاقات بی‌تفاوت باشیم. ما دلمان می‌خواهد کار کنیم تا اینکه اعتصاب کنیم. ما کارمان را انجام می‌دهیم. شعار ما سکوت است اما سکوتی که پیام آور صلح و دوستی است."

هرچند منظور او از بیان "اعتصاب" روشن نیست اما پس از صحبت‌های آقای صهبایی، یکی از تماشاگران در اعتراض به صحبت‎های او گفت: "درست نیست شما پشت سر همکار خود چنین حرفی بزنید."

آقای صهبایی در پاسخ گفت: "مطرب باید بره دنبال جایی که مطربی‌اش رو بکنه!"

0222.jpgاین موضوع واکنش بیشتری را در میان نوازندگان و تماشاگران برانگیخت.

پس از آن، دو قطعه از لودویگ فون بتهوون موسیقی‌دان آلمانی وسرگئی راخمانینوف موسیقی‌دان روسی به رهبری آقای صهبایی اجرا شد اما وقت استراحت که قرار بود ۱۰ دقیقه باشد تا نیمه دوم کنسرت آغاز شود، نیم ساعت طول کشید.

جنجال پیش آمده پس از اجرای این دو قطعه همچنان ادامه یافت چون شایعه شد آقای صهبایی دچار عارضه قلبی شده و روی صحنه حاضر نمی‌شود.

به این ترتیب بود که محمدرضا کریمی، دستیار رهبر ارکستر روی صحنه آمد و به تماشاگران گفت: " در بخش اول کنسرت بی‌احترامی به آقای شهرداد روحانی شد که ما تصمیم گرفتیم برنامه را در قسمت دوم اجرا نکنیم."

گفته می‌شود که نوازندگان خواستار عدم حضور صهبایی به‌عنوان رهبر ارکستر شده بودند.

بنا به گزارش‌ها، این اتفاقات واکنش‌های متفاوتی را بین تماشگران برانگیخت و برخی از اقدام نوازندگان حمایت کردند و برخی از آقای صهبایی.

سرانجام برخی مسئولان تالار رودکی با پا درمیانی تلاش کردند، وضعیت را آرام کنند و نوازندگان بدون رهبر قطعاتی را اجرا کردند.

156912350.jpgCopyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com