Wednesday, Jul 1, 2020

صفحه نخست » دستور بازداشت ۴ نفر در پی انفجار در کلینیک سینا

fire2_062820.jpgایران وایر - کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از صدور حکم بازداشت چهار نفر در ارتباط با انفجار در کلینیک «سینا» خبر داد.

ظهیری گفت که «یکی از این افراد که در محل حضور داشت توسط پلیس بازداشت شد و دستگیری سایر متهمان نیز در دستور کار قرار دارد.»

شب گذشته بر اثر انفجار مهیب و آتش‌سوزی گسترده در کلینیک درمانی سینا واقع در خیابان شریعتی ۱۹ نفر جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مصدوم شدند.

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران هم گفته «آتش‌سوزی در محل «رله سیلندرهای اکسیژن» علت این حادثه بوده است.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

داوری گفته «شدت انفجار سیلندرها به حدی بود که تکه‌های سلیندرها را در فاصله ۵۰ متری این کلینیک و در پارکینگ و حیاط یک ساختمان دیگر پیدا کردیم.»

در آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر در تهران ۱۹ نفر جان باختند

دویچه وله - در اثر انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر در شمال تهران ۱۵ زن و چهار مرد کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. حادثه حوالی ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه به وقت تهران رخ داد. برای چهار نفر حکم بازداشت صادر شده است.

حادثه حوالی ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیرماه رخ داد. در ساعات اولیه حادثه اعلام شد که تنها چند نفر زخمی و شمار زیادی از حاضران در کلینک نجات داده شده‌اند. اما رفته رفته خبرها حاکی از وقوع یک فاجعه بود.

در زمان وقوع انفجار و آتش‌سوزی دست‌کم ۲۵ نفر در ساختمان پنج‌طبقه كلينیک سینا اطهر حضور داشتند. اغلب کسانی که در طبقه آخر و در اتاق‌هاى جراحى بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، تاکنون اجساد ۱۸ تن از جانباختگان حادثه جهت تعیین علت فوت به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده که پس از بررسی و احراز هویت با دستور مقام قضایی اجساد تحویل بستگان درجه اول خواهد شد.

6666.jpgبنا بر گزارش‌ها، بیش از نیمی از جان‌باختگان پزشکان و کادر اتاق عمل است. دکتر اکبری متخصص گوش،حلق و بینی و دکتر سلطانپور متخصص بیهوشی از جمله جان‌باختگان هستند. همچنین وضعیت دکتر تورانی متخصص جراحی نیز وخیم است.

👈مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

علت حادثه، نشت گاز و اتصال برق نبود

شب گذشته رسانه‌ها به نقل از حمید هداوند، جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نوشتند که علت وقوع حادثه بر اساس بررسی‌های اولیه نشت گاز و اتصالی کابل برق بوده است.

اما مدیرکل مدیریت بحران استان تهران صبح چهارشنبه اعلام کرد که علت حادثه نشت گاز و اتصال برق نبوده است.

منصور درجاتی به خبرگزاری ایرنا گفت: «در مورد حادثه شب گذشته هر نوع کاستی و کمبودی به خود ساختمان بر می‌گردد چون تجمع کپسول‌های اکسیژن و نگهداری نامناسب آنها حادثه‌ساز شده است.»

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اظهارداشت: «امروز کارگروه مدیریت بحران برای بررسی دقیق علت حادثه و جزئیات آن برگزار می‌شود.»

به گفته منصور درجاتی، «مناسب نبودن شرایط ساختمان به نظارت سایر نهادها برمی‌گردد؛ وزارت بهداشت استانداردهایی برای چنین اماکنی دارد که باید دید تا چه میزان این استانداردها در کلینیک سینای اطهر رعایت شده است.»

درجاتی ادامه داد: «اکنون وزارت بهداشت باید اعلام کند که آیا دپو کپسول اکسیژن به تعدادی که در کلینیک سینای اطهر بود، مجاز است یا خیر یا خود این مرکز درمانی استانداردهای لازم برای رعایت ایمنی را داشته است؟»

صدور حکم بازداشت برای چهار نفر

کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در گفت‌وگو با خبرگزاری "تسنیم" از صدور حکم بازداشت برای چهار نفر خبر داد. به گفته ظهیری، یکی از این افراد که در محل حضور داشت، بازداشت شده و دستگیری سه نفر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

رسانه‌های ایران از تشکیل ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران خبر می‌دهند. از تهرانی‌ها خواسته شده از تردد در مسیر منتهی به محل حادثه خودداری کنند.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com