Thursday, Jul 9, 2020

صفحه نخست » سکس با یک ماشین! رونق بازار ربات‌ها در سایه بحران کرونا

duch2.jpgدویچه وله - کرونا تحولات عجیبی در جهان پدید آورده است. یکی از عجیب‌ترین این تحولات رونق بخشیدن به بازار کالاهای جنسی است. تولید عروسک‌ها و ربات‌های مربوط به خدمات جنسی افزایش یافته است. ربات‌هایی با چهره‌و رفتاری شبیه به انسان.

ربات‌ها را شاید دیگر نتوان از زندگی انسان‌ها حذف کرد. جهان مدرن سال‌ها است که شاهد افزایش نقش ربات‌ها در صنایع تولیدی و در خدمات است. اما، تحول ربات‌های انسان‌نما و طراحی‌شده برای خدمات جنسی، پدیده‌ای جدید و مناقشه‌برانگیز است.

شیوع کرونا به تنهایی انسان‌ها دامن زده است. همین موضوع، صنایعی را که در عرصه تولید کالاهای جنسی فعالیت دارند را بر آن داشته تا به تولید عروسک‌ها و ربات‌های انسان‌نما بپردازند.

👈مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

در سایه کرونا بسیاری از عشرتکده‌ها به تعطیلی کشیده شده‌اند. اکنون عشرتکده‌هایی در این گوشه و آن گوشه از جهان سر بر می‌آورند که در آن‌ها از عروسک‌ها و ربات‌ها استفاده می‌شود.

43158653_401.jpg

یک عروسک سیلیکونی در ژاپن

***

روزنامه "زوددویچه" در گزارش مفصلی که در این رابطه نوشته است، به برخی از این تحولات و از جمله به مشاجره حقوقی ناظر بر استفاده از این کالاهای جنسی اشاره کرده است.

ربات جنسی به نام "اما"

یک شرکت چینی اخیرا یک نمونه از این ربات‌های جنسی را روانه بازار کرده است. رباتی به نام "اما". رباتی که از توانایی‌های بیشتری نسبت به نمونه‌های پیشین برخوردار است. می‌تواند دستان خود را تکان دهد، سینه خود را بیرون بدهد یا فرو ببرد و اگر کسی سر خود را روی سینه این ربات بنهد، حتی می‌تواند صدای ضربان قلب او را نیز بشنود.

ربات‌هایی که اکنون توسط چنین شرکت‌هایی تولید می‌شوند، پوستی کمابیش شبیه به پوست انسان دارند. تولید کنندگان حتی ناخن و موی سر را نیز از قلم نیانداخته‌اند.

گزارشگر روزنامه یاد شده حتی از افزایش سفارش خرید برای عروسک‌ها و ربات‌های جنسی در ایام همه‌گیری کرونا سخن گفته است. عروسک‌هایی که گاه تا ۱۰ هزار یورو قیمت دارند.

در این گزارش به ایجاد عشرتکده‌های در شهرهای وین، دورتموند، تورنتو، هلسینکی، پاریس و مسکو اشاره رفته است. عشرتکده‌هایی که در آن‌ها از عروسک‌ها برای خدمات جنسی استفاده می‌شود.

در نوادا، نخستین عشرتکده‌ای پا به ظهور نهاده که در آن ربات‌ها چنین نقشی را برعهده دارند. علت رشد تولید و رونق گرفتن بازار چنین کالاهایی را باید در فقدان قوانین لازمه در این زمینه در کشورهای مختلف جست‌وجو کرد.

مشاجره حقوقی

استفاده از این نوع کالاهای جنسی می‌تواند خطرات بسیاری را نیز در پی داشته باشد. از آن جمله است، خطرات ناشی از سوءاستفاده جنسی از کودکان و پورنوگرافی کودکان در جهان.

برخی از عروسک‌های جنسی ظاهر و چهره‌ای کودکانه دارند. همین موضوع باعث آن شده است که قوه قضاییه در کشورهای مختلف متوجه خطرات ناشی از استفاده از چنین کالاهایی گردد.

در برخی از کشورها و از جمله در بریتانیا استفاده از ربات‌ها و عروسک‌هایی که ظاهری کودکانه دارند، ممنوع اعلام شده‌اند.

پلیس بریتانیا در طول سال گذشته موفق به مصادره ۱۲۸ عروسک از این نوع شده است. در خانه ۸۵ درصد از مردانی که اقدام به واردات چنین عروسک‌هایی کرده بودند، ویدیوهای مربوط به پورنوگرافی کودکان نیز کشف شده بود.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com