Thursday, Sep 17, 2020

صفحه نخست » نظر مسعود پزشکیان نماینده اصلاح طلب مجلس درباره‌ اعدام (قتل) نوید افکاری

pezeshkian.jpgانصاف نیوز - «مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم درباره‌ی تاثیرات احتمالی واکنش‌های بین‌المللی به اعدام «نوید افکاری» و همچنین اعلام خبر باز شدن پرونده جدید برای «نازنین زاغری» گفت: من اطلاع دقیقی از این پرونده‌ها ندارم، ولی معتقدم که با رحمت می‌شود خیلی چیزها را حل کرد. ما باید کار درست را بدون توجه به آمریکا و واکنش‌های بین‌المللی انجام دهیم.

به گزارش انصاف نیوز آمریکا قصد دارد از شنبه هفته آینده مکانیزم ماشه یا «اسنپ بک» را فعال کرده و تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کند. با توجه به اینکه آمریکا از برجام خارج شده و این بند مربوط به برجام است به لحاظ قانونی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. برخی از تحلیلگران اما معتقدند که رفتارهای داخلی می‌تواند کشورهای دنیا را به سمت تصمیم آمریکا سوق دهد.

دو رفتار داخلی که در چند روز گذشته بازتاب فراوانی به خصوص در مجامع بین‌المللی داشته است یکی خبر اعدام «نوید افکاری» و دیگری خبر شروع دادگاه پرونده‌ی جدید «نازنین زاغری» بود.

مسعود پزشکیان به سوالی درباره‌ی تاثیرات این اتفاقات در روند فعال سازی مکانیسم ماشه به خبرنگار انصاف نیوز گفت: اولا که آمریکا که هر غلطی که می‌تواند دارد می‌کند. اما واقعیت این است ما در سیستم خودمان می‌توانیم با رحمت برخورد کنیم. من کارشناس قوه قضاییه نیستم. اطلاع دقیق از جرم ندارم که بتوانم قضاوت کنم؛ ولی آنچه که مشخص است این است که با رحمت می‌شود خیلی چیزها را حل کرد. اینکه ما بخواهیم با قاطعیت برخورد کنیم کارساز نیست.

وی افزود: ما صبح و ظهر و غروب در نماز «الرحمن و الرحیم» می‌گوییم. هروقت می‌نشینیم می‌گوییم «قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ»‌ای کسانی که به خودتان ظلم کرده‌اید از رحمت خدا ناامید نشوید. ولی ما به دنبال حداکثر برخورد هستیم. این رحمت است که بیشتر انعکاس دارد. حالا آمریکا هرکاری می‌خواهد بکند. ما اگر حق را رفتار کنیم رفتار آنها مهم نیست. ما باید از خودمان بپرسیم رفتارمان با دیگران با رحمت و گذشت است؟Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com