Monday, Feb 22, 2021

صفحه نخست » جروزالم‌پست به نقل از مقام‌های آمریکایی: واشینگتن احتمالا منتظر انتخابات ایران می‌‌ماند

JP_022121.jpgایران اینترنشنال - چند مقام آمریکایی درباره توافق سه‌ماهه جمهوری اسلامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به جروزالم پست گفته‌اند که احتمالا دولت آمریکا ترجیح می‌دهد تنها پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران «تغییرات اساسی» را در سیاست کنونی‌اش در قبال برنامه هسته‌ای ایران به وجود آورد.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست روز دوشنبه به نقل از این مقام‌ها که نامشان فاش نشده اضافه کرد علت این تصمیم آمریکا، اطمینان از این این موضوع است که رییس جمهوری جدید ایران «هیچ‌گونه چرخش معناداری» در این زمینه انجام نخواهد داد.

این روزنامه در گزارشی، همچنین درباره اظهارات اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران در جریان سفرش به تهران، نوشت به نظر می‌رسد گروسی به آنچه او و احتمالا غربی‌ها می‌خواهند رسیده است، اما می‌خواهد به ایران برای حفظ ظاهر این کشور در زمینه تهدیدهایی که پیشتر کرده، کمک کند، بدون آنکه عملا چیزی تغییر یابد.

این روزنامه درباره «حفظ ظاهر» ایران ادامه داد احتمالا توافقی که گروسی با مقام‌های ایران به انجام رسانده، شامل خروج ایران از پروتکل الحاقی است، اما همزمان در چارچوب یک توافق دوجانبه با آژانس، به طور داوطلبانه، هر اقدام مهم درباره اسناد مورد نیاز را انجام دهد.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

در حالی که گروسی نسبت به یک توافق کامل‌تر در آینده ابراز امیدواری کرده، جروزالم پست درباره مهلت سه ماهه در توافق آژانس و ایران اضافه کرد این مهلت جدید تا حدودی «یک بلوف» است و ماه‌ها طول خواهد کشید تا یک توافق اصلی برای خروج همه اورانیوم‌های غنی‌شده اضافی از ایران و بازگشت این کشور به تعهدهای نقض شده و همچنین لغو تحریم‌های آمریکا به نتیجه برسد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com