Monday, Feb 22, 2021

صفحه نخست » سئول، پول‌ ایران را تنها پس از مذاکره با آمریکا آزاد می‌‌کند

pendent22.jpgایندیپندنت فارسی - یک روز پس از آن‌که ایران از رسیدن به توافق با کره جنوبی درمورد نحوه انتقال و مصرف منابع ارزی مسدودشده در آن کشور خبر داد، وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد که آزادسازی واقعی این پول‌ها تنها پس از مذاکره با آمریکا امکان‌پذیر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره جنوبی، یونهاپ، وزارت امور خارجه کره جنوبی روز سه‌شنبه، پنجم اسفندماه، اعلام کرد: «دولت ما در حال مذاکره با ایران درمورد روش‌های استفاده از دارایی‌های مسدودشده است و طرف ایرانی رضایت خود را نسبت به پیشنهادهای ما اعلام کرده است.»

بانک مرکزی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران و یو جانگ ­هیان، سفیر کره جنوبی در تهران، در جلسه‌ای که «به درخواست سفارت کره جنوبی برگزار شد»، درمورد پول‌های مسدود شده گفت‌وگو و با اعلام تصمیم‌های بانک مرکزی درمورد میزان منابع مورد انتقال و بانک‌های مقصد، درمورد انتقال منابع به مقصدهای مورد نظر ایران توافق کردند.

تهران سئول را تحت فشار قرار داده است تا حدود هفت میلیارد دلار از دارایی‌هایش را که به‌دلیل تحریم‌های ایالات متحده در دو بانک کره جنوبی مسدود شده است، آزاد کند. خبرگزاری دولتی کره جنوبی، یونهاپ، پیش‌تر میزان دارایی مسدودشده ایران را ۹.۲ میلیارد دلار اعلام کرده بود.

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

به گزارش یونهاپ، سئول در حال مذاکره با واشینگتن درمورد راه‌های آزادسازی این پول بدون نقض تحریم‌های آمریکا، ازجمله ازطریق گسترش تجارت بشردوستانه با ایران است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی تأکید کرده است که «آزادسازی واقعی دارایی‌ها از طریق مذاکره با کشورهای مرتبط، ازجمله ایالات متحده آمریکا، انجام خواهد شد.»

Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com