Sunday, May 16, 2021

صفحه نخست » "ممنوع الخروجی همسر ظریف پس از حذف او از مذاکرات هسته‌ای؟" + عکس‌العمل وزارت خارجه

برخی کانال‌های تلگرامی مانند ‎سحام نیوز ادعا کردند ‎مریم ایمانیه همسر ‎جواد ظريف در حالیکه روز گذشته قصد سفر به دبی داشت، متوجه شد ممنوع الخروج است.

کانال‌ تلگرامی ‎سحام نیوز نوشت: گفته مي شود مریم ایمانیه همسر جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در حالیکه قصد سفر به دبی داشت، در فرودگاه تهران به او خبر داده شد ممنوع الخروج است.

تاکنون بیش از ۱۵ نفر از افراد مرتبط با فایل صوتی اظهارات ظریف از سوی دستگاه قضایی ممنوع الخروج شدند. این در حالیست که سارا معصومی، روزنامه‌نگار در توئیتی نوشت است: عکس خانم ایمانیه در فرودگاه دمشق (روز چهارشنبه) همراه با همسر همتای سوری ‎ظریف چیز دیگری می گوید.

عکس‌العمل وزارت خارجه به خبر ممنوع‌الخروجی همسر ظریف

دویچه وله - سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در نشست خبری به موضوع‌هایی همچون فایل صوتی، خبر ممنوع‌الخروجی همسر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و فروش نفت ایران توسط عربستان پرداخت.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه) در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از کانال‌های خبری مدعی شده‌اند که "مریم ایمانیه"، همسر محمد جواد ظریف ممنوع الخروج شده است، گفت: «در فضای مجازی روزها ده‌ها و صدها خبر از این دست منتشر می‌شود».

او تصریح کرد:« همسر آقای ظریف ایشان را در سفر به سوریه و ادامه سفر ایشان همراهی کرده‌اند و این شایعات ارزش پرداختن ندارند.»

خطیب‌زاده همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما به عنوان سخنگوی وزارت خارجه در جریان این موضوع که فایل صوتی آقای ظریف چگونه و توسط چه کسانی منتشر شده است هستید یا نه، گفت: «مسئول پیگیری این موضوع را آقای رئیس جمهور، وزارت اطلاعات تعیین کرده‌اند و این وزارتخانه نیز اقدامات خود را انجام می‌دهد. ما با آن‌ها در تماس هستیم و به محض اینکه به نتیجه برسند یا مصلحت بدانند پروسه‌ای که تا امروز انجام شده است را بیان کنند اطلاع رسانی خواهند کرد.»

👈مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی همچنین خبری در مورد روند مذاکرات ایران و عربستان و درخواست ایران از ریاض برای کمک به دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت ایران را تکذیب کرد و گفت: « این یک خبرسازی است و چنین مطالبی صحت ندارد.»Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy