Monday, Aug 2, 2021

صفحه نخست » حسام الدین آشنا مجرم شناخته شد

ensaf1.jpgرادیو بین المللی فرانسه - احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی روز دوشنبه از مجرم شناخته شدن حسام الدین آشنا، مشاور پیشین حسن روحانی خبر داد.

او گفت: در روز یکشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۰ در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران یک پرونده جرم سیاسی به ریاست قاضی شقاقی رسیدگی شد. متهم پرونده حسام الدین اشنا به اتهام نشر اکاذیب قصد تشویش اذهان عمومی بود. در دو شکایت این پرونده قبلا در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شده بود و بعد از اعتراض متهم، دیوان عالی کشور آن را به شعبه هم عرض (شعبه ششم) عودت داد.

احمد مومنی راد در گفت وگو با ایسنا ادامه داد: دادگاه با حضور هیات منصفه ای غیر از اعضای دادگاه قبلی شروع شد و پس از سخنان رییس دادگاه، نماینده مدعی العموم به شرح کیفرخواست پرداخت و سپس با توجه به عدم حضور متهم، وکیل او به صورت مبسوط و تفصیلی به دفاع از او پرداخت و سپس متهم با تاخیر ۴۰ دقیقه ای وارد شد و دفاعیات خود را مطرح کرد. بعد از خاتمه دادگاه، هیات منصفه جرایم سیاسی وارد شور شد و پس از اتمام شور رای گیری به عمل آمد.

سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی گفت: نتیجتا هیات منصفه در یک اتهام و دو شکایت، متهم را با اکثریت آرا مجرم دانست و ضمنا با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف دانست.

مجرم شناخته شدن مشاور پیشین روحانی همزمان با درخواست محمود احمدی نژاد برای محاکمه روحانی و اعضای دولت اوست.

احمدی‌نژاد در نامه ای خطاب به روحانی نوشت: «رییس جمهور در ایران نماینده ملت و نماد اراده عمومی و بالاترین مقام رسمی کشور بعد از رهبری است. عملکرد دولت شما این جایگاه را آنچنان تنزل داده است که امروز نزد مردم لطمه جدی به اعتبار آن وارد شده و اثرگذاری آن در تصمیمات کلان کشور به شدت کاهش پیدا کرده است.»

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو بین المللی فرانسه

پیشتر خبرگزاری‌های ایران اعلام کرده بودند بیش از ۱۵ نفر مرتبط با انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ممنوع الخروج شده اند. جزئیاتی از هویت افراد ممنوع الخروج شده منتشر نشد، اما حسام الدین آشنا در این زمینه متهم شد.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy