Tuesday, Sep 14, 2021

صفحه نخست » نامه فرشگرد به کشورهای عضو سازمان ملل در ارتباط با حضور و یا سخنرانی ابراهیم رییسی در مجمع عمومی

farashgard_2.jpgدر آستانه برگزاری مجمع عمومی سالانه‌ی سازمان ملل متحد در نیویورک، شبکه "فرشگرد" در نامه‌ای به اعضای سازمان ملل، خواهان آن شده‌ که از حضور ابراهیم رییسی، رییس جمهوری اسلامی در این مجمع جلوگیری شود و در صورت سخنرانی راه دور رییسی یا نماینده او، نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل، جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنند.

نسخه انگلیسی این نامه که برای نمایندگی‌های همه ۱۹۲ کشور عضو، دو عضو ناظر، اتحادیه کشورهای عرب، اتحادیه آفریقا، و اتحادیه اروپا در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک فرستاده شده است.

ترجمه فارسی نامه نیز به شرح زیر است:

اعضای محترم سازمان ملل متحد و حاضران در نشست مجمع عمومی،

ابراهیم رییسی به عنوان رییس دولت در رژیم جمهوری اسلامی قصد دارد به نمایندگی از ایران در نشست آتی سازمان ملل حضور یابد. او در چهار دهه گذشته همواره در سمت‌های مهم اغلب قضایی منصوب بوده و یکی از اصلی‌ترین آمران و عاملان اعدام، شکنجه، سرکوب و کشتار سیستماتیک به شمار می‌رود. تنها در یک نمونه در تابستان ۱۳۶۷، دست او به خون بیش از چهار هزار زندانی سیاسی و عقیدتی آغشته است. ابراهیم رییسی یک جنایتکار علیه بشریت و یکی از بدنام‌ترین ناقضان حقوق بشر در سطح جهانی است و تحت تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا و ایالات متحده امریکا قرار دارد. چنین فرد جنایتکاری هرگز نماینده ملت ایران نیست و نباید از سوی جامعه جهانی مورد استقبال و پذیرش قرار بگیرد.

سخنرانی ابراهیم رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به طور مشخص با رسالت‌های بنیادین این سازمان یعنی حقوق بشر، صلح، حذف تبعیض علیه زنان و رسیدگی به جرایم مربوط به کشتارهای دسته‌جمعی در تضاد است.

نه تنها اعطای ویزا و فراهم کردن امکان سفر خارجی برای ابراهیم رئیسی، به منزله‌ی اهانت به حقوق بشر و ملت ایران، و چشم‌پوشی بر خون هزاران قربانی او است، که چنین فرد جنایتکاری باید در صورت حضور در یک کشور دموکراتیک و‌ متعهد به اعلامیه جهانی حقوق بشر، بلافاصله بازداشت و محاکمه شود.

ما قویا از شما می‌خواهیم که تمام تلاش خود را در این جهت به کار گیرید، و در صورت سخنرانی از راه دور رییسی یا نماینده‌ای از دولت او در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل، انتظار ما از اعضای مجمع و سران کشورهای باورمند به حقوق بشر این است که جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنند.

خواست نهایی ملت ایران و هزاران هزار خانواده‌‌ای که در چهار دهه گذشته به سبب جنایت‌های ابراهیم رییسی و دیگر رهبران این رژیم به سوگ نشسته‌اند و گاه حتی از سرنوشت و محل خاکسپاری عزیزان‌شان بی‌خبرند، بازداشت و سپس محاکمه آنها در یک دادگاه صالح است.

تا فرا رسیدن آن روز، شما می‌توانید از طریق اعتراض به تلاش توهین‌آمیز و شرم‌آور رییسی برای هتک حرمت مجمع عمومی سازمان ملل متحد، همبستگی خود را با این خانواده‌ها نشان دهید.

با احترام و به امید برقراری آزادی و دموکراسی در ایران

شبکه فرشگردCopyright© 1998 - 2022 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy