Wednesday, Oct 13, 2021

صفحه نخست » واکنش تند کنفدراسیون فوتبال آسیا به یک رای دادگاه کرمانشاه

footballAFC_101321.jpgایران وایر - رای دادگاهی در کرمانشاه مبنی بر بازگرداندن یک تیم این استان به رقابت‌های دسته اول فوتبال ایران، فوتبال ایران را در خطر قرار داده است.

تابستان سال جاری و پس از آن‌که ۷ سال از سقوط تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته دوم می‌گذاشت، مدیران این باشگاه شکایتی را تقدیم دستگاه قضایی جمهوری اسلامی کردند و مرداد سال جاری براساس حکم این دادگاه، مجوز بازگشت این تیم به لیگ دسته اول را کسب کردند.

باشگاه راهیان کرمانشاه طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال شکایت خود را باید به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ارایه و از آن طریق پیگیری می کرد، ولی متاسفانه پیگیری و شکایت به مراجع قضایی خارج از فوتبال و اصرار بر اجرای حکمی داشت که طبق اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، قابل اجرا در فوتبال نیست.

مردادماه، «شهریار حیدری» نماینده مجلس مردم کرمانشاه در مورد عدم رضایت فدراسیون فوتبال ایران به اجرای این حکم دادگاه کرمانشاه گفته بود: «تمکین نکردن فدراسیون فوتبال به حکم دیوان عالی پیگرد قضایی دارد.»

پیش از این فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به پرونده معروف «شکایت صنعت نفت آبادان و حکم دیوان عدالت اداری» فوتبال ایران را تعلیق کرده بود.

حالا خبرگزاری تابناک خبر داده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC با ارسال نامه ای انتقادی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ایران، خواستار شفاف سازی موضوع در مورد «دخالت های نهادهای غیرفوتبالی در نتایج و جدول مسابقات لیگ» شده‌اند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

درنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا، از مدیران ارشد فوتبال خواسته شده است که خیلی سریع توضیح های لازم را در مورد بازگشت یک تیم به لیگ یک با رای دادگاهی محلی ارایه کنند.

در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران، حکم دستگاه قضایی را به اجرا درآورد، خطراتی از جمله تعلیق فوتبال ایران در انتظارش خواهد بود.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy