Wednesday, Apr 13, 2022

صفحه نخست » تاريخ‌سازی شاهزاده ایرانی

bbc14.jpgحسین وفایی، نخستین ایرانی در قهرمانی جهان اسنوکر

بی بی سی فارسی - حسین وفایی معروف به "شاهزاده ایرانی" پس از پیروزی در دیدار نهایی مقابل لی پیفان در مرحله نهایی مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان اسنوکر، نخستین بازیکن ایرانی خواهد بود که در این رده از مسابقات شرکت می‌کند.

آقای وفایی، ۲۷ ساله و متولد آبادان در جنوب ایران، دیروز با نتیجه نزدیک ۱۰ بر ۹ حریف خود از چین را شکست داد.

لی در فریم پایانی مسابقه ۶۱ -۰ پیش افتاد اما یک قرمز آسان را تا پات وسط از دست داد تا وفایی فرصت بازگشت به بازی را بیابد.

آقای وفایی رتبه ۱۸ جهان پس از پایان بازی گفت: خیلی خوشحالم که باعث افتخار مردمم شدم.

او گفت: "امروز خیلی مضطرب بودم، تمام بدنم میلرزید. کلی شکلات خوردم تا خودم را آرام کنم، اما نتیجه نداد. یادم رفته بود چطور کیو (چوب اسنوکر) را نگه دارم. قول می‌دهم در مسابقات کروسیبل بهتر از این بازی کنم، برای مسابقات لحظه‌شماری میکنم. امیدوارم این راهیابی الهامبخش افراد بیشتری در ایران شود و باعث شود بروند سراغ اسنوکر. امیدوارم تا جایی که در توانم دارم جلو بروم."

با حضور وفایی در کروسیبل، حالا نمایندگانی از ۲۰ کشور مختلف در مسابقات جهانی اسنوکر نماینده دارند، هر چند تا کنون فقط نیل رابرتسون استرالیایی و کن دوهرتی از ایرلند تنها بازیکنان غیربریتانیایی بوده‌اند که پس از کلیف توربرن از کانادا در سال ۱۹۸۰، موفق به کسب این عنوان شده‌اند.

این مسابقات از شنبه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) تا دوشنبه ۲ مه (۱۲ اردیبهشت) در سالن کروسیبل شهر شفیلد در شمال انگلیس برگزار می‌شود.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy