Friday, May 13, 2022

صفحه نخست » میا خلیفه بازیگر «پورن»؛ زنی که زندگی‌ خود را از نو ساخت

wire12.jpgایران وایر - «میا خلیفه» یکی از شخصیت‌های برجسته شبکه‌های اجتماعی و مفسر شناخته شده ورزشی لبنانی‌تبار بزرگ شده در امریکا است. او هنگامی که تنها ۲۱ سال داشت، سه ماه در صنعت «پورن» فعالیت کرد. این فعالیت کوتاه اما او را وا داشت برای مدت‌ها خود را از انظار پنهان کند. او توسط «داعش» نیز تهدید به مرگ شد و هم‌چنان تبعات انتشار ویدیوهای پورن میا در سایت‌‌ها بر زندگی‌ او ادامه دارد. نام میا خلیفه اما در سایت‌های پورن هم‌چنان به عنوان ستاره این صنعت دیده می‌شود.

مجله الکترونیکی «باسل» که یک مجله امریکایی و متمرکز بر اخبار و مقالات زیبایی، افراد مشهور و مد لباس است، در گفت‌وگویی مفصل با میا خلیفه، به زندگی اکنون و گذشته او پرداخته است. این گزارش برگرفته از گزارش مجله باسل است.

در رستورانی در میامی به انتظار خوراک اختاپوسی که به خاطرش سه ساعت از خانه تازه‌اش در حومه شهر رانندگی کرده‌، نشسته است و فکر می‌کند: «آیا این واقعی است؟ خوشحالی یعنی همین؟ من در آرامش هستم، در محله‌ای پر از طاووس که حتی گاهی در حیاط خانه‌ام قدم می‌زنند.»

میا خلیفه شش سال قبل میامی را ترک کرد و قسم خورد که هرگز به آن‌جا باز نگردد؛ شهری که فعالیت‌حرفه‌ای خود را در آن آغاز کرد؛ فعالیتی که زندگی او را به ویرانی کشاند.

میا خلیفه کیست؟

میا خلیفه در بیروت به دنیا آمده است. والدینش وقتی او ۱۰ ساله بود، به مریلند در ایالات متحده مهاجرت کردند. میا از «دانشگاه تگزاس» لیسانس تاریخ گرفته است.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

سال ۲۰۱۴، وقتی در ۲۱ سالگی به تازگی فارغ‌التحصیل شده بود، به میامی رفت. پارتنرش در این شهر شغلی پیدا کرده بود. میا که در پی یک کاهش وزن شدید، تمایل زیادی داشت که پستان‌هایش را جراحی زیبایی کند، با او همراه شد. تمام دوران تحصیل به این موضوع فکر و برایش پس‌انداز کرده بود. به میا گفته بودند «بورلی هیلز» حتی برای مدتی کوتاه هم خیلی گران است اما هزینه جراحی زیبایی و زندگی در میامی منطقی‌تر بود.

یک‌ماه بعد، عصر یکی از روزها هنگامی که در خیابان قدم می‌زد، با پیشنهاد شغلی مواجه شد. مردی از او پرسید آیا می‌تواند مدل برهنه باشد؟

میا چند هفته فکر کرد و پذیرفت. یک نام هنری انتخاب کرد، تلفیقی از نام سگ خود به نام «میا» و رپر مورد علاقه‌اش، «ویز خلیفا».

در معروف‌ترین صحنه پورنی که میا خلیفه در آن نقش داشت، به پیشنهاد کمپانی که در آن مشغول بود، از حجاب استفاده کرد؛ لباسی که پوشش اغلب زنان مسلمان است.

او گفته است: «به محض پخش این ویدیو، آتشی به پا شد. داعش من را تهدید به مرگ کرد و عکسی از آپارتمانم از نقشه گوگل برایم فرستادند. آن‌قدر ترسیده بودم که دو هفته در یک هتل ماندم.»

به دنبال انتشار این ویدیو، برخی از کاربران توییتر هم به او توصیه کرده بودند خودش را بکشد و برخی برایش نوشتند که او با ویدیوی خود، باعث خفت مذهب اسلام شده است.

میا خلیفه در گفت‌وگو با «واشنگتن پست»، در دفاع از عملکرد خود گفته است: «فیلم‌هایی که هالیوود درباره مسلمانان می‌سازد، خیلی چهره بدتری از آن‌ها نشان می‌دهد تا ویدیویی که من بازی کرده بودم.»

با این که میا را بیش از ۲۷ میلیون نفر در اینستاگرام دنبال می‌کنند، او هنوز هم گاهی پیام‌های توهین‌آمیز دریافت می‌کند.

گفته است: «دیگر چیزهای کوچک و حرف‌های مردم آزارم نمی‌دهند. با خودم فکر می‌کنم که آیا این پیام یک داعشی‌ است؟ آیا می‌خواهد مرا بکشد؟ بعد می‌گویم نه، این‌طور نیست.»

میا خلیفه برای بازگشت به زندگی چه کرد؟

میا خلیفه بعد از خارج شدن از صنعت پورن، بارها از شرکت‌های تولیدکننده فیلم پورن که زنان جوان آسیب‌پذیر را به دام می‌اندازند، انتقاد کرده است.

او در ۲۶ سالگی در یک گفت‌وگو با بخش جهانی «بی‌بی‌سی» گفته بود این شرکت‌ها زنان را زمانی که آسیب‌پذیر هستند یا در شرایط بدی قرار دارند، در دام قراردادهای قانونی می‌اندازند.

میا گفته است که هنوز نمی‌تواند با گذشته خود کنار بیاید. او پیش از این، از صحبت کردن درباره سابقه‌اش در صنعت پورن اجتناب می‌کرد اما امروز با بازیافتن اعتماد به نفس خود می‌گوید: «آماده‌ام تا تمام مسایل سوال برانگیز گذشته‌ام را روشن کنم. چون اگر خودم این کار را بکنم، دیگران نمی‌توانند از گذشته‌ام علیه من استفاده کنند.»

این مجری ورزشی شناخته شده حالا به جای آن که در جایگاه قربانی قرار بگیرد و با برانگیختن احساسات شنوندگان، از گذشته‌اش حرف بزند، با خشم و قدرت درباره آن صحبت می‌کند.

یکی از بزرگ‌ترین تلاش‌ها و چالش‌های زندگی میا بعد از تجربه تلخ سه ماهه در صنعت پورن، پیدا کردن شغلی در زمینه ورزش بوده است.

او پیش‌تر گفته بود: «چیزی که بیشتر از همه برایم ناراحت کننده است، این است که به خاطر گذشته‌ام نمی‌خواهند با من کار کنند.»

میا خلیفه درباره یکی از اتفاق‌های زندگی حرفه‌ای خود بعد از خروج از صنعت پورن می‌گوید: «در یک برنامه رادیویی ورزشی میهمان بودم و من را به‌عنوان پورن استار معرفی کرد. من پاسخ تندی دادم و همین باعث شد همه جا بگویند میا عقلش را از دست داده است. این تجربه به من نشان داد که باید با حقیقت تلخ زندگی‌ خود روبه‌رو شوم و با تراپی تلاش کنم برای خلاصی از شرمندگی بابت گذشته، با آن مواجه شوم.»

زندگی تازه میا خلیفه چه‌گونه است؟

خبرنگار باسل در گزارش خود نوشته است در طول زمانی که همراه میا خلیفه در رستوران نشسته بودند، به جز کارمندان رستوران برای سرویس دادن، کسی به آن‎‌ها نزدیک نشده بود: «اگر هم کسی میا را شناخت، به روی خود نیاورد.»

او علاوه بر درآمد از صفحات اجتماعی خود، به‌عنوان مجری یک برنامه روزانه ورزشی فعالیت می‌کند. هم‌چنین خط تولید لباس شنای زنانه برای هفت کمپانی را به راه انداخته و به تازگی قراردادی هم با مجله «پلی‌بوی» امضا کرده است.

میا خلیفه می‌گوید: «الان با کسی هستم که دوستش دارم و اعتماد به نفس و شخصیت دارم. بار اولی که در میامی بودم، جوان، احمق و سردرگم بودم.»

این چهره شناخته شده فضای مجازی در حال حاضر با یک خواننده اهل پورتوریکو زندگی می‌کند؛ مردی که میا می‌گوید: «از من بامزه‌تر است و دیدن او زندگی من را تغییر داده است.»

میا خلیفه می‌گوید دارد به عنوان یک زن رشد می‌کند و علاوه بر این می‌خواهد با زنان دیگر هم رشد کند.

تعداد زنانی که با سابقه فعالیت در عرصه صنعت پورن تصمیم گرفتند به سلبریتی تبدیل شوند، تا پیش از فعالیت میا خلیفه به انگشتان یک دست می‌رسید اما به نظر می‌رسد که او انجام این کار را آسان کرده است.

میا خلیفه درباره طیف گسترده‌ای از مشکلات انسان مدرن در رسانه‌های اجتماعی صحبت می‌کند؛ از پرخوری عصبی تا انواع تراما. میلیون‌ها نفر در این موارد با او هم‌ذات‌پنداری می‌کنند.

او می‌گوید درآمد امروزش با سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست: «سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱۰ هزار دلار در ماه درآمد داشتم و فکر می‌کردم که هرگز بیشتر از این نخواهد شد. اما این حداقل مقداری است که هر کدام از کارمندانم درآمد دارند.»

میا خلیفه در آخرین گفت‌وگوی خود گفته است میزان خشونتی که تجربه کرده، برای چند زندگی کافی است: «برای سال‌های طولانی من شرایط متفاوتی را تجربه کردم؛ خشونت و شرایطی که مجبور بودم مدت‌ها در فضای خانه بمانم اما امروز تیک تاک من در شبکه‌های اجتماعی جایی است که دختران جوان درباره آن به من فیدبک مثبت می‌دهند و من را در آن‌جا دنبال می‌کنند. همه چیزِ زندگی من تغییر کرده است.»

او از میزان اضطراب و افسردگی که توامان تجربه کرده است، سخن می‌گوید: «اضطراب به تنهایی خیلی بد بود و وقتی با افسردگی همراه می‌شد، یک ترکیب خیلی بدی بود. برای همین من از تیک تاک متشکرم. برای من مثل پلی بود برای ارتباط با زنانی که می‌توانستم از همه چیز با آن‌ها حرف بزنم.»

میا خلیفه امروز به خود ۱۹ ساله‌اش پیام می‌دهد: «فرار کن! فرار کن! از رابطه سمی فرار کن و به خانه برگرد! من در گذشته در سیاه‌چاله‌ای پر از اگر و ای‌کاش زندگی می‌کردم. چه می‌شد اگر، کاش فلان جا بودم، چه می‌شد اگر ... در حالی که فقط باید خودم را ببخشم و برای همه اتفاق‌هایی که افتاد، شکرگزار باشم.»Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy